Промоција на монографијата „Газанфер Бајрам“ денеска во МАНУ

1 min read

Во Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска ќе биде промовирана монографијата „Газанфер Бајрам“.

На промоцијата што ќе се одржи во клуб МАНУ, поздравен говор ќе има претседателот на МАНУ академик Љупчо Коцарев, а промотор на монографијата ќе биде академик Влада Урошевиќ, секретар на Oдделението за уметност на МАНУ

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

По ремито на Барселона Каталонците удрија по Левандовски!

Следно

Вакцините никогаш не спречуваа трансмисија на вирусот

Latest from Blog