Поставени нови столпчиња на улицата „8-ма ударна Бригада“ кај Италијанска амбасада

1 min read

Нема повеќе застој во сообраќајот поради паркирани возила во скопски Центар. 

Го регулираме сообраќајот и ги ослободуваме тротоарите со новите столпчиња на улицата „8-ма ударна Бригада“ кај Италијанска амбасада, порачаа денеска до општина Центар. 

-Вложуваме во подобрување на сообраќајот и намалување на метежот, додаваат надлежните. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

МААЕ по руските напади во Запорожје: Си играме со оган

Следно

Конте признава дека би можел да добие отказ пред крајот на сезоната

Latest from Blog