По слетувањето во Манчестер – Реал наишле на првиот проблем

1 min read

Тимот на Реал Мадрид слетал во Манчестер, каде ќе го играат реваншот против Сити вечерва.

Тие допатувале вчера, каде го одработија и последниот тренинг пред одлучувачкиот натпревар, но неочекувано, веќе на слетувањето имале проблем поради кој Анчелоти пројавил незадоволство од организацијата.

Имено, тимот бил присилен да чека скоро еден час од пристигнувањето на аеродромот, додека да пристигне автобусот. Според пишувањата на англиските сајтови, Анчелоти бил незадоволен од таквото сценарио.

„Потполно сум мирен, полн со надеж и верба. Грижата доаѓа на денот на натпреварот, размислуваш за повеќе работи, дали Халанд ќе постигне гол, или Де Бруин. Но се обидувам и да не мислам многу за тоа. Среќни сме што сме овде, за нас е вообичаено да играме полуфинале секоја година. Последните 13, игравме 11 пати во полуфинале, тоа не е лесно, па ќе се обидеме и вечерва да го направиме истото“, порача Анчелоти.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Дојави за бомби во Белград стигнале во 115 училишта

Следно

ПРИКАЗНИТЕ ОД ЛЕТНАТА ШКОЛА ВО МАНАСТИРОТ „СВ. ЈОАКИМ ОСОГОВСКИ“ УТРЕ ЌЕ СЕ ПРЕТСТАВАТ НА ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ ЗА АРХИТЕКТУРА

Latest from Blog