Ограбена обложувалница во Карпош

1 min read

Завчера била ограбена обложувалница на подрачје на Карпош.

– На 08.03.2023 во 09.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на Карпош, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Медиуми: Меси останува во Европа

Следно

Хакери бараат 4,5 милиони долари за да не објават податоци за пациенти од клиника во Барселона

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на