Нови дојави за бомби: Се евакуираат училишта низ Скопје

1 min read

Повторно пристигнаа дојави за бомби во неколку скопски училишта, по што почна евакуацијата на на учениците, а набрзо ќе бидат извршени и антитерористички проверки.

Денеска до електронските пошти на неколку основни и средни училишта во Скопје пристигнале дојави, а МВР наскоро треба да објави повеќе детали.

Ова е трет ден неделава како пристигнуваат дојави за бомби.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Барселона ги прекинува сите институционални врски со Израел поради кршење на човековите права

Следно

Зеленски ѝ се заблагодари на ЕУ за помошта и изрази надеж дека Украина по победата во војната ќе стане дел од Унијата

Latest from Blog