Мисајловски: Ние не сме против изградба на автопатишта, но не на ваков начин и ваков договор!

1 min read

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие не се против изградба на автопатишта, но не на ваков начин.

-Ние не сме против изградба на автопат, секој е одлична работа, но не на ваков начин и ваков договор, вели Мисајловски.

Мисајловски, исто така го демантираше првиот вицепремиер Артан Груби, кој истакна дека имале средба за „Бехтел и Енка“.

-Не сме имале таква средба, средби во минатото сме имале на различни тематики, но за Бехтел и Енка немало, вели Мисајловски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Шкендија го расипа максималниот ефект на домашните екипи во 29. коло на ПМФЛ

Следно

Службата на трговскиот претставник на САД ги додаде Белорусија и Бугарија на листата за следење

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на