Лекарите се борат за животот на Алберто Закерони

1 min read

Познатиот италијански тренер Алберто Закерони е во болница каде лекарите се борат за неговиот живот.

Закерони паднал во семејната куќа и тешко ја повредил главата. Се наоѓа на интензивна нега во болницата во Чезена.

Констатиран му е потрес на мозокот и сериозна повреда на главата и се уште не се освестил, пишува Газета дело спорт.

Според овој италијански медиум, Закерони бил дома кога паднал и удрил со главата на подот. Потоа изгубил свест, а Итната помош многу брзо пристигнала на местото на несреќата и ја однела легендата на Серија А во болница.

Закерони во својата кариера ги водеше, меѓу другите бројни клубови и репрезентации, Милан, Интер, Јувентус и јапонската репрезентација.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ФОТО: Ова е Ирмак, загинатата ќерка на таткото кој го трогна светот – Била кај баба и’, ја пронашле по три дена

Следно

На мапите на Гугл одамна им се нема случено нешто подобро

Latest from Blog