Интер гази сè пред себе откако Алегри им кажа дека се ср*ње!

1 min read

Масимилијано Алегри ненамерно го разбуди Интер со неговата изјава на 27 април, кога кажа дека „нераѕурите“ се ср*ње и ќе завршат на шесто место во Серија А.

Интер имаше катастрофални резултати од 10 март до 23 април, кога запиша само една победа на девет меча, но по изјавата на Алегри сè се промени.

Интер во изминатиот период славеше против Емполи, Јувентус, Лацио, Верона, Рома, Сасуоло и двапати над Милан, а притоа постигна 22 гола и прими само четири.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

На поранешниот француски претседател Саркози потврдена тригодишната казна за корупција

Следно

Успех на средношколците од Скопје на 31. Меѓународна филозофска олимпијада 17.5.2023

Latest from Blog