И после 300 часа, чуда продолжуваат да се случуваат во Турција: Од под урнатините извлечени три лица меѓу кои и дете

1 min read

Три лица во Антакија се спасени откако поминале 296 часа под урнатините, јави турската новинска агенција Анадолија, додавајќи дека меѓу спасените има и дете.

По спасувањето, спасувачките екипи ги предале повредените на медицинските служби, по што биле пренесени во болница.

Според последните податоци, повеќе од 45.000 луѓе загинаа во земјотресите што ги погодија Турција и Сирија на 6 февруари, а бројот на жртвите се очекува да се зголеми бидејќи многумина сè уште се водат за исчезнати. јт/

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Авганистан ја забрани контрацепцијата, била „западен заговор“ против муслиманите

Следно

Лефков: Блиски луѓе на Груби трупаат милионски бизниси и имот додека народот осиромашува

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на