Георгиевски изврши увид на реконструкција на пешачка патека во Илинден

1 min read

Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски денеска изврши увид во реконструкцијата на пешачката патека на улица „2” во населба Илинден, која е во должина од 620 метри и широчина од 1,5 метри.

-На терен работите течат со брза динамика, започнато е асфалтирањето на дел од патеката и наскоро жителите од овој дел на општина Илинден ќе добијат убава и безбедна пешачка патека.

Оваа пешачка патека е од големо значење за жителите од населеното место Илинден, а со нејзината реконструкција ќе се зголеми безбедноста во сообраќајот, особено на пешаците и велосипедистите, информира Георгиевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Воената потрошувачка на земјите од ЕУ со најсилни економии и натаму под целта на НАТО

Следно

Полноќна „бомба“: Лео Меси се враќа во Барселона?!

Latest from Blog