Фанот на Ливерпул кој влезе на терен да прослави гол, можеби веќе никогаш нема да влезе на Енфилд!

1 min read

Ливерпул отвори истрага за да го идентификува навивачот кој влезе на теренот за да го прослави голот на Фирмино.

Еуфорично беше синоќа на Енфилд на историскиот меч во кој Ливерпул со 7-0 го победи Манчестер јунајтед.

При погодокот на Боби Фирмино, еден навивач влезе во теренот и несмасно го собра Робертсон, малку фалеше да го повреди. Клоп збесна.

Ливерпул соопшти дека почнале истрага за идентификација на навивачот кој влета во теренот. За клубот тоа е неприфатливо и опасно однесување.

Доколку биде утврдено дека навивачот без дозвола влегол во теренот, што е многу веројатно, тој ќе добие доживотна забрана за присуство на Енфилд, но и на сите други стадиони во Премиерлигата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Иран и натаму ќе ги казнува жените за кршење на исламските прописи на облекување

Следно

Олга Панкина со „женска“ литературна вечер во Москва

Latest from Blog