Регион Сите

Регион

Официјална Тирана го поздрави потпишувањето на договорот меѓу Македонија и Грција

Официјална Тирана го поздрави потпишувањето на договорот меѓу Македонија и Грција,оценувајќи го како нова страница за добрососедство. – Во преубавата Преспа, која … Продолжи да читаш

Свет Сите

Бизнис Сите

Култура Сите

Спорт Сите

Спорт

Откриено: Еве како Рамос ја „уништи“ Шпанија при пеналот на Роналдо (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Шпанија ремизираше во петокот против Португалија во фантастичниот натпревар кој заврши со резултат 3:3. „Црвената фурија“ на двапати направи пресврт … Продолжи да читаш

Спорт

Ново изненадување: Петркратниот светски шампион Бразил ремизираше против Швајцарија во првото коло (ВИДЕО)

Петкрактниот светски шампион, Бразил не успеа да триумфира во мечот од првото коло во групата Ф на Мундијалот против селекцијата на Швајцарија. … Продолжи да читаш

Писмо со сочувство од претседателот Иванов до кралот Фелипе

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска испрати писмо со сочувство до Неговото величество, Фелипе VI, Крал на Кралството Шпанија, по повод терористичкиот акт во Барселона. Продолжи да читаш

Османи: Институциите да се посветат на реформите

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и претседателот на Комисијата за заштита на правото за слободен пристап до информациите од јавен карактер, Ѓорѓи Сламков, на денешната работна средба разговарале за имплементацијата на мерките од Планот 3-6-9, кои се во надлежност на Комисијата. Продолжи да читаш

Адеми на средби во Дебреште, Долнени и Крушево

Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми вчера оствари средба со жители на Дебреште, Долнени и Крушево. – На средбата министерот Адеми го истакна чекорот за институционален пристап на Владата на Република Македонија кон дијаспората, детектирање на проблемите во дијаспората и решенијата за нив, соопшти денеска Кабинетот на министерот задолжен за дијаспора. На средбата, како што… Продолжи да читаш

Свет

Хронологија: Најголемите терористички напади во последните неколку години во Европа

Во вчерашниот атентат во Барселона загинаа 13 лица, а повредени се неколку десетици други. Сличен напад во текот на ноќта имаше и во туристичкиот град Камбрилс, во Каталонија. Продолжи да читаш

Светската пливачка елита утре на 31. Охридски пливачки маратон

Во водите на Охридското Езеро утре ќе се плива 31. Охридски пливачки маратон, што е редовна трка од „Гран при“ серијата маратонски трки на отворени води на Светската пливачка федерација (ФИНА). Продолжи да читаш

Регион

Нови четири слуаи на западнонилска треска во Грција

Четири нови случаи на западнонилска треска беа регистрирани оваа недела во Грција, јавија грчки медуми, додавајќи дека се потврдени прогнозите на експертите за можна појава на оваа зараза. Продолжи да читаш

Оди на почеток