Меси раскрстува со ПСЖ?! (ВИДЕО)

1 min read

Аргентинската ѕвезда Лионел Меси се најде на удар на навивачите по поразот на Пари Сен Жермен од тимот на Рен (0-2) и публиката беше незадоволна од изданието.

Додека го напушташе теренот, свирежите беа насочени кон Лионел Меси. Евидентно беше разочарувањето на лицето на аргентинската ѕвезда кој сè повеќе покажува дека е готов со ПСЖ и дека нема намера да го продолжи договорот.

Видеото погледнете го тука

Интерес за Меси има од неговиот поранешен клуб Барселона, од МЛС-лигата и од Саудиска Арабија. Каде ќе продолжи светскиот фудбалски феномен?

Колку за илустрација на лутината на Лео Меси, Аргентинецот не ги отпоздрави навивачите по натпреварот на „Паркот на принцовите“ кој големиот фаворит шокантно го загуби. ПСЖ е лидер во Лига 1, на добар пат е да ја одбрани титулата, но фановите не се задоволни од игрите.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Неделава се заловуваат бездомни кучиња во Центар

Следно

Ирскиот поет Гевин Бредли со неговата стихозбирка „Страв од разделба“ е годинешниот добитник на наградата „Мостови на Струга“

Latest from Blog