(ФОТО+ВИДЕО) Македонија на полувреме во водство против Англија

1 min read

Македонија поведе по пеналот што го изнуди Миовски. Ударот од белата точка го изведе Барди во 43. минута

Македонија по првото полувреме во последниот меч од овој квалификациски циклус, води со 1:0 против Англија.

Англија доминираше во поседот во првиот дел, а Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот.

Фото: 360 степени

Најблиску до гол беше Деклан Рајс кој во 14. минута ја погоди стативата.

Македонија поведе по пеналот што го изнуди Миовски. Ударот од белата точка го изведе Барди во 43. минута. Англискиот голман Пикфорд го одбрани, но одбиената топка се врати кај капитенот на македонската репрезенатција, кој не пропушти да ја реализира втората шанса.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Мицкоски од Струмица: Од тоа што ветија, ништо не испорачаа!

Следно

Исценирани инциденти на Левица од Апасиев кој заговараше „шамари, клоци и тупаници“ за Вељаноски

Latest from Blog