Баерн се откажа од идејата да го купи Кејн ова лето

1 min read

Баерн реши да се откаже од идејата да го купи напаѓачот на Англија и Тотенхем, Хари Кејн.

Според „Спортбилд“, германскиот клуб е загрижен дека Британецот може да има проблеми со адаптацијата поради годините и недостатокот на искуство во странство. Кејн целата своја кариера ја помина во Премиер лигата.

За трансфер на играчот е заинтересиран и Манчестер јунајтед.

Договорот на Кејн со Тотенхем е до летото 2024 година. 29-годишниот фудбалер оваа сезона веќе постигна 25 гола на 32 натпревари во Премиер лигата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Протести во францускиот град Сант пред посетата на Макрон

Следно

Делегација од Град Скопје положи свежо цвеќе на гробот на великанот Гоце Делчев 04.5.2023

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп