Градежна офанзива во Љуботен: Се реконструираат неколку улици

1 min read

Вчера започна целосната реконструкција на неколку улици во Љуботен.

Краците на улица 5 во населеното место Љуботен во долно маало за прв пат по машинското гребење и поставување на нов тампон ќе добијат асфалт.

– По завршување на предвидените улици во Љуботен ќе продолжиме останатите населени места, најави градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

По повод Денот на депортацијата на македонските Евреи, собраниска делегација ќе положи цвеќе

Следно

По протестите, Грузија ќе го повлече законот за „странски агенти“

Latest from Blog