Еден гол беше доволен за Македонија да слави над Фарски Острови (ВИДЕО)

1 min read

Македонија минимално со 1:0 славеше против Фаски Острови на арената „Тодор Проески“ во меч од пријателски карактер.

Бојан Миовски со голот во 81 минута донесе радост на нашата репрезентација, која врза две победи во низа, откако пред неколку дена ја победивме и Малта, во квалификациите за ЕП 2024.

Стефан Ашковски кој во игра влезе во 79 минута, одлично асистираше до Миовски кој исто така влезе како резерва во вториот дел, а напаѓачот од Абердин одлично биеше и го матираше голманот на гостите.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Владата на Израел го одложи просецот за носење на судските реформи

Следно

Вечерва во 360°: Надзор над „Бехтел и Енка“ – како двајцата вработени од годишната сметка, станаа 32 „перманентно вработени“ во договорот со ЈПДП

Latest from Blog