Shëndeti - Page 2

Rriten përpjekjet për trajtimin e koronavirusit

Vendet e goditura më së shumti nga koronavirusi janë duke intensifikuar përpjekjet e tyre për të përmirësuar gjendjen pasi numri i rasteve në tërë botën tejkaloi 80,000. Në Korenë e Jugut, ka pasur 60 raste të reja, duke e çuan numrin e rasteve në 900. Amerikanët janë paralajmëruar kundër të gjitha udhëtimeve, përveç atyre të

Sekretet e Jetëgjatësisë Fshihen Tek Gjenetika – Zbuloni Faktet Interesante

ADN-ja e njerëzve që jetojnë mbi 114 vjeç është shumë e ngjashme me njerëzit që nuk jetojnë aq gjatë.Foto: Flickr Një shprehje e urtë popullore thotë që jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër.  Kjo rezulton të jetë e vërtetë, nëse u beson të dhënave të deritanishme të një studimi sipas të cilit, jetëgjatësia është e shkruar në gjene.

Hoteli i parë inteligjent në Greqi (FOTO)

Vizitorët në qytetin e dytë më të madh të Greqisë, Selanikut, do të jenë në gjendje të provojnë hotelin e parë inteligjent me pesë yje nga gushti i vitit 2020. Një ndërtesë tetëkatëshe në rrugën 24 Monastiriou u zgjodh strategjikisht si vend ideal në qendër të qytetit të Selanikut dhe u kthye në një hoteli

Produktet që zhdukin njollat kafe të fytyrës

Si mund t’i trajtoni njollat kafe në lëkurën tuaj në shtëpi? Para se të filloni trajtimin në shtëpi, pastroni lëkurën me pak kripë të butë ose bëni skrab me sheqer të përzier me çdo lloj vaji. Aplikoni pastruesin në zonën e dëshiruar duke përdorur lëvizje të lehta (sigurohuni që të shmangni zonën përreth syve) dhe

AGROTECH Expo 2020 Ngjarja Më e Rëndësishme e Vitit për Agrobiznesin

Dy edicionet paraardhëse të këtij panairi krijuan mundësi të reja bashkëpunimi për shoqëri të cilat operojnë në sektorin e bujqësise. Foto:Flickr Për të tretin vit radhazi, në Tiranë, në datat 13-14 Mars 2020, Expocity Albania organizon Panairin më të madh ndërkombëtar të agrobiznesit dhe agro-teknikes “AGROTECH Expo 2020”. Kjo është një nga ngjarjet më të

Atletet që duhet t’i keni këtë vit (FOTO)

Atletet e vitit të kaluar ndaheshin në dy kategori: ose të shëmtuara dhe të mëdha ose të thjeshta dhe klasike. Këtë vit, sipas Lyst, katër trende që do të dominojnë blerjet e çdokujt. Atlete të thjeshta e të sheshta Atlete platformë Atlete fluoreshente Atlete vintage /anabel/ POST.mk

1 2 3 58