Shëndeti

Një gjest human: Qiradhënësi liron qiraxhinjtë në Prishtinë (VIDEO)

Ekonomia botërore po goditet fuqishëm nga pandemia duke shkaktuar pasoja në humbje të punës. Në pamundësi për të paguar qiranë, dikush ka vendosur që t’i lirojë gjithë qiraxhinjtë e tij, njofton Klan Kosova. Këtë gjes human të tij e sjell gazetari Ardian Gaxherri. Ora 7 – Një gjest human, qiradhënësi liron qiraxhinjtë – Klan Kosova

Bie niveli i ndotjes – njerëzit në Indi mund t’i shohin Himalajet për herë të parë në dekada

Banorët në shtetin verior të Indisë Punjab këto ditë po e shohin  vargmalin e Himalajeve, i cili tani është më i dukshëm nga 160 kilometra për shkak të zvogëlimit të ndotjes së ajrit të shkaktuar nga bllokada si pasojë e koronavirusit në vend. Indianët në qytetin e Jalandharit dhe zonën përreth kanë postuar fotografi në

Asnjë rast i ri në epiqendrën e Koresë së Jugut

Qyteti i Koresë së Jugut Daegu, i cili ishte epiqendra e krizës së vendit Covid-19, nuk ka raportuar asnjë rast të ri të virusit për herë të parë që kur shpërthimi filloi dy muaj më parë. Diku tjetër, u konfirmuan 27 raste të reja të koronavirusit, numri më i vogël i infeksioneve që raportohen brenda

Mos vallë po shihni shumë ëndrra këto kohë?

Çfarë kanë të përbashkët dallgët, injeksionet vdekjeprurëse dhe një grusht me krimba të bardhë? Të gjitha u kanë dalë njerëzve në ëndërr gjatë pandemisë së koronavirusit. Njerëzit po raportojnë gjithnjë e më shumë ëndrra të çuditshme dhe të gjalla gjatë karantinës dhe izolimit. Mendohuni dhe kujtoni ëndrrat tuaja të javëve të fundit. Kanë qenë më

Mëngjesi – Disa Ndryshime Të Vogla Për Rënien Në Peshë

Një omletë e shëndetshme me perime, brokoli, etj, ose një lëng me bazë spinaqi është dozë e shëndetshme vitaminash dhe mineralesh. Foto: Flickr Rënia në peshë është një mision i vështirë por jo i pamundur. Ky mision kërkon shumë vullnet dhe mbi të gjitha disa ndryshime nga regjimi i mëparshëm ushqimor. Studimet të cilave u

Si Të Përgatisni Biskotat e Pashkëve Në Shtëpi

Këto biskota fantastike do të mbushin shtëpinë me një aromë ndjellëse festive. Foto: Flickr Biskotat janë ndër ëmbëlsirat më të lehta në shije dhe përgatitje. I gjeni kudo, në çdo libër recetash me kombinime nga më të ndryshmet për të kënaqur secilin. Mund t’i konsumoni në çdo vakt nga mëngjesi deri në darkë dhe janë

Supa e Gjyshes – Shija Që Të Ngroh Shpirtin

Receta e Supes se Gjyshes. Foto: Flickr Gatimet e gjysheve janë padyshim jo vetëm më të mirat për shijen por edhe më të dashurat për shpirtin. Gjellë e supa të ndryshme, petulla e byrekë, ëmbëlsira e reçelra të ndryshëm që të gjitha me shije të mrekullueshme që vështirë se të hiqen nga mendja. AgroWeb.org ju

Ajri i Papastër Në Shtëpitë Tona – Gjashtë Zgjidhjet Më Të Mira Natyrale Për Ta Pastruar

Disa bimë mund të mbahen në shtëpi jo vetëm për zbukurim por edhe pastrim të ajrit. Foto: Flickr Cilësia e ajrit në shtëpi, zyra apo ambiente të brendshme është një aspekt i neglizhuar i stilit të jetesës që ka ndikim shumë të madh në shëndetin tonë. Të dhënat shkencore konfirmojnë se mjediset e brendshme në

Qeveria autorizon ministrin e Shëndetësisë që të nxjerrë vendime për parandalimin e pandemisë

Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë është zhvilluar mbledhja korresponduese, (mbledhje elektronike) e Qeverisë në detyrë, e 24-ta me radhë, e drejtuar nga Kryeministri në detyrë Albin Kurti. Në mbledhje është shqyrtuar dhe miratuar Vendimi sipas të cilit autorizohet ministri i Ministrisë së Shëndetësisë që të nxjerrë vendime me qëllim të parandalimit dhe

Druri i Pawlonias, sensacioni i viteve të fundit (VIDEO)

Vite më parë shumica e fermerëve ishin të orientuar në dredhëza apo fruta mali, por një dru si Pawlonia bindi dikë që ta braktisë trendin e asaj kohe. Me prejardhje nga Kina e largët, Pawlonia si karakteristikë kryesore e ka rritjen e shpejtë. Në materialin e përgatitur nga Kron Sadiku do të njoftoheni me Pawlonian

1 2 3 89