Shqipëri - Page 3

FOTO/ Liqeni i Belshit, destinacioni më i ri turistik që solli rivitalizimin e jetës sociale dhe agroturizmit

TIRANË, 22 shkurt/POST/ Liqeni i Belshit, me një pamje të veçantë, florë dhe faunë të larmishme dhe një nga më të mëdhenjtë prej atyre të Dumresë, me sipërfaqe rreth 26,8 hektarë është kthyer në destinacionin më të ri turistik. Me financim të Qeverisë Shqiptare, prej rikonstruksionit të rrugës hyrëse, kullës panoramike, pedonales së re, korsisë

Bankat do të raportojnë vetëm me Standardet Ndërkombëtare të Raportimit Financiar

TIRANË, 21 shkurt /POST/- Bankat tregtare duke nisur nga viti i ardhshëm do të raportojnë treguesit e tyre sipas Standardeve Ndërkombëtare të Raportimit Financiar. Banka e Shqipërisë ka miratuar së fundi raportimin e të dhënave sipas IFRS-së, e cila i hap rrugë kalimit në një standard të vetëm raportimi. Sipas BSH-së, aktualisht bankat kryejnë edhe

Ndalimi në Portin e Vlorës i anijes që transportonte mbetje të rrezikshme, Ndreu sqaron procedurat e ndjekura

  TIRANË, 21 shkurt/POST/ Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme Detare, Paulin Ndreu, sqaroi sot procedurat e ndjekura pas njoftimit për ndalimin në Portin e Vlorës të anijes që transportonte mbetje të rrezikshme. Mallrat nuk ishin deklaruar në dokumentin e deklarimit të mbetjeve, që çdo anije dorëzon në portin ku mbërrin, ndaj është bërë bllokimi i

Struktura akomoduese/ 31 marsi afati për marrjen e certifikatës së kategorizimit

TIRANË, 21 shkurt /POST/- Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi sot tatimpaguesit, se të gjitha subjektet që ushtrojnë veprimtari si strukturë akomoduese, kanë afat deri në datë 31.03.2020, për të aplikuar për marrjen e certifikatës së kategorizimit. Të gjitha subjektet të cilat do të aplikojnë brenda kësaj date do të përfitojnë shkallën e reduktuar të

Në vetëm dy vite, 400 mjekë dhe 2200 infermierë të punësuar në sistemin shëndetësor publik

TIRANË, 21 shkurt/POST/ “Punësimi në sistemin shëndetësor publik për mjekët dhe infermierët ka vetëm një kriter: Meritën”. Në ceremoninë e diplomimit të 1600 studentëve të Universitetit të Mjekësisë në Tiranë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu tha se sistemi shëndetësor po plotësohet me mjekë të përgjithshëm dhe specialistë, që mungonin 5 vite më

Zhvillimet e fundit në këndvështrimin e analistëve

TIRANË, 20 shkurt /POST/ Qëndrimet e presidentit Ilir Meta në disa konferenca të njëpasnjëshme per median në lidhje me atë që e cilëson “grusht shteti” të mazhorancës për kapjen e Gjykatës Kushtetuese, kanë qenë pjesë e debatit edhe mes analistëve dhe njohësve të çështjeve politike. Kështu, sipas ish-ministrit të Drejtësisë dhe ish-deputetit Spartak Ngjela ajo

“Pse, idiotë janë kosovarët të futen në zgjedhën e minishejtanit?!” Artan Fuga: Është njësoj si ajo gruaja që…

Akademiku i njohur, Artan Fuga, del sërish kundër idesë së mini-shengenit ballkanik, teksa shkruan në “Facebook” se kosovarët do të humbisnin sovranitetin ende pa u njohur nga OKB duke u bërë pjesë e këtij procesi. Sipas tij, me një vendim të tillë, Kosova do të bëhej njësoj si ish-republikat sovjetike. “Pse idiotë janë kosovarët që

Dalin pamjet me dron, gjendet pas 24 orësh e moshuara që u zhduk nga banesa e vajzës në Gjirokastër

GJIROKASTER Një e moshuar, e cila ishte zhdukur prej ditës së djeshme nga banesa e vajzës së saj në Gjirokastër, është gjetur sot nga policia. Kjo e fundit ka nisur kërkimet, menjëherë pas denoncimit të familjarëve të saj, duke përdorur edhe dronin. Pas 24 orësh kërkime, uniformat blu kanë arritur të lokalizojnë dhe gjejnë 74-vjeçaren

1 2 3 91