Shqipëri - Page 3

Grabitet një pikë postare në Tiranë

Një postë në Tiranë ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e sotme. Burime për Top Channel bëjnë me dije se, kanë qenë dy persona që kanë kryer grabitjen e pikës postare që ndodhet pranë ish-sheshit Shqiponja. Autorët pas grabitjes janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes me anë të një motori. Njoftimi i policisë:

Më 22 qershor ‘Air Albania’ nis fluturimet e rregullta, ja destinacioni i parë!

Më 22 qershor ‘Air Albania’ do të rinisë fluturimet e rregullta ku destinacioni i parë do të jetë Stambolli. Lajmi është bërë i ditur nga kompania shqiptare përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare në ‘Facebook’. Mësohet se të gjitha fluturimet e rregullta do të kryhen duke u bazuar mbi marrëveshjet shtetërore bilaterale për

Restoranti shqiptar në Pogradec shërben mish ariu, ekspertët: Rrezik për shpërthimin e koronavirusit

Mediat britanike shkruajnë se një restorant në Shqipëri ofron për darkë mish ariu, pjesë e një tregtie të paligjshme të jetës së egër që është “jashtë kontrollit” në vend. Studiuesit thanë që ishte hera e parë që iu ishte ofruar mish ariu të gatuar në Evropë dhe ekspertët paralajmëruan që thekra e papërpunuar e kafshëve

U merrte lekë qytetarëve dhe i ndante me gjyqtarët e prokurorët, arrestohet avokati i hetuar nga SPAK

Policia ka arrestuar një 56-vjeçar me profesion avokat, i cili ishte shpallur në kërkim pasi ishte dënuar nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative për vendndodhjen e një

Hajdari braktis tryezën për “Zgjedhoren”: Nuk kam ardhur këtu të merrem me tendera prapa dyerve!

Rudina Hajdari ka braktisur pasditen e së martës tryezën e Këshillit Politik për reformën zgjedhore. Në një prononcim për mediat, deputetja tha se në takim po diskutohet për tenderimin e identifikimit biometrik. “Unë nuk kam ardhur këtu që të flas për tendera prapa dyerve. Reforma do të shkojë në Kuvend dhe atje do të shprehemi

Gjykata Speciale dhe SPAK i nënshtrohen testit anti-Covid, seancat do të vijojnë me dyer mbyllura

Pas rasteve pozitiv me koronavirus në Burgun 313, Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe Prokuroria e Posaçme kanë kërkuar që të gjithë punonjësit t’i nënshtrohen testeve për Covid. Me urdhër të drejtuesve të këtyre institucioneve, i janë nënshtruar testit gjyqtarët dhe prokurorët, por edhe oficerët e policive gjyqësore, si dhe punonjësit e administratës, që fatmirësisht

Reforma Zgjedhore, çfarë pritet të ndodhë në mbledhjen e Këshillit Politik

Pasditen e sotme Këshilli Politik u mblodh sërish për të trajtuar pikat e Reformës Zgjedhore. Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në këtë Këshill, Oerd Bylykbashi, deklaroi dje se u arrit dakordësia për dy kërkesa, identifikimin biometrik dhe financimin e partive. Sipas tij, këto ndryshime do të garantojnë mbrojtjen e kutive të votimit.  Po ashtu Bylykbashi shtoi