Shqipëri

“Pse, idiotë janë kosovarët të futen në zgjedhën e minishejtanit?!” Artan Fuga: Është njësoj si ajo gruaja që…

Akademiku i njohur, Artan Fuga, del sërish kundër idesë së mini-shengenit ballkanik, teksa shkruan në “Facebook” se kosovarët do të humbisnin sovranitetin ende pa u njohur nga OKB duke u bërë pjesë e këtij procesi. Sipas tij, me një vendim të tillë, Kosova do të bëhej njësoj si ish-republikat sovjetike. “Pse idiotë janë kosovarët që

Dalin pamjet me dron, gjendet pas 24 orësh e moshuara që u zhduk nga banesa e vajzës në Gjirokastër

GJIROKASTER Një e moshuar, e cila ishte zhdukur prej ditës së djeshme nga banesa e vajzës së saj në Gjirokastër, është gjetur sot nga policia. Kjo e fundit ka nisur kërkimet, menjëherë pas denoncimit të familjarëve të saj, duke përdorur edhe dronin. Pas 24 orësh kërkime, uniformat blu kanë arritur të lokalizojnë dhe gjejnë 74-vjeçaren

Rama në Laç, zbulon projektin e shtëpive

Kryeministri Edi Rama zbuloi për herë të parë se si do të jenë  shtëpitë që do të ndërtohen nga Turqia në zonën e Laçit.   Rama i prezantoi një ide-projekt të shtëpive që do të ndërtohen në Laç, ia tregoi një familjeje në fshatin Gjorm, teksa konsumonte drekën e Krishtlindjes me ta. “Dua të uroj

Krishtlindja/ Rama viziton familjen e prekur nga tërmeti dhe premton: Festat e vitit tjetër iu gjejnë në banesë të re

Kryeministri Edi Rama ka drekuar për Krishtlindje në një familje në fshatin Gjormë të Laçit. Gjatë vizitës, Rama shkëmbeu shumë batuta, ndërsa premtoi se në festat e funditit tjetër, të gjitha familjet që janë prekur nga tërmeti do të jenë në shtëpi të reja. “Dua të uroj Gëzuar Krishtlindjen të gjithëve, pa dallim feje se

“Kjo festë mbush me dritë zemrat e të gjithë shqiptarëve”, Basha uron Krishtlindjet nga Durrësi: Qoftë ditë e bekimit të Zotit

DURRËS Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar Kishën Ortodokse në Durrës, nga ku ka uruar të gjithë shqiptarët për Krishtlindjet. Basha theksoi se kjo është një festë që duhet të bëjë bashkë shqiptarët, kurse ka shtuar se kjo ditë duhet të jetë po ashtu e rëndësishme për më të pamundurit e të prekurit e

FOTO/ Sekuestrohet pistoleta me 30 fishekë në Shkodër, arrestohet 1 person. Dyshohet i përfshirë në ngjarje kriminale

 SHKODER Policia e Shkodrës njofton se ka sekuestruar një pistoletë dhe 30 fishekë ushtarakë, duke parandaluar kështu një ngjarje të mundshme kriminale. Uniformat blu të qytetit verior njoftojnë se kanë arrestuar një person, i cili lëvizte me pistoletë dhe dyshohet se do ta përdorte armën në ngjarje të rëndë kriminale. Njoftimi i policisë: Shkodër Policia

FOTOGALERI/Besimtarët katolikë festojnë Krishtlindjet, mbahet mesha e shenjtë në katedralen “Shën Pali” në Tiranë

TIRANË, 25 dhjetor /POST/ – Besimtarët e katolik po festojnë lindjen e Krishtit. Në katedralen e “Shën Palit” në Tiranë, besimtarët katolikë janë mbledhur për meshën e  shenjtë të mesnatës. Në katedralen e “Shën Palit”, në kryeqytet besimtarët katolikë kremtuan këtë mbrëmje të shënuar ku mesha u drejtua nga Arqipeshkvi Imzot George Frendo duke uruar

Të rinjtë rikthejnë Betlehemin në Malin e Taraboshit

TIRANË, 24 dhjetor /POST – I. Vata/- Lindja e Krishtit është përjetuar si rrallë herë nga një grup të rinjsh, duke improvizuar Betlehemin në Malin e Taraboshit. Aktiviteti u zhvillua nga të rinjtë në prag të Krishtlindjes në Malin e Taraboshit, të cilët punuan afro dy muaj të mbështetur nga etërit katolikë. Në Malin e

“Populli, pasuria më e madhe që ka Shqipëria”, Mark Gjonaj: Kemi influencë në vendet ku jetojmë

Një nga shqiptarët më të suksesshëm në diasporë, është Mark Gjonaj. I lindur në shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gjonaj është sot anëtar i Këshillit Bashkiak të Neë York-ut. Gjonaj, gjithashtu, është një nga aktivistët më të rëndësishëm të diasporës shqiptare. Në “Real Story”, ai u shpreh se pasuria më e madhe që ka Shqipëria,

“Banorët tronditen sa herë kujtojnë tërmetin e asaj nate”, Zëri i Amerikës: Në Bubq të Krujës, banorët përpjekje për të dalë nga situata

Midis fshatrave të shumta, që goditi tërmeti i 26 nëntorit, Bubqi i Krujës është një nga më shumë të dëmtuarit. Për fat të mirë, nuk pati viktima në njerëz, por dëmet materiale janë të jashtëzakonshme. Banorët tronditen sa herë që e kujtojnë tërmetin e asaj nate. Sude dhe Sherif Ajazi kujtojnë si dolën atë natë

1 2 3 88