Lajme - Page 184

OFL i kërkoi burimin e pasurisë, babai i Ibrahim Licit: S’ është dënuar, nuk i përgjigjet formularit

Operacioni ‘Forca e Ligjit’ i dërgoi këtë të mërkurë formularin për burimin e pasurisë 4 pesonave, teksa këtë mbrëmje një përgjigje ka ardhur nga Mustafa Lici, politikan dhe babai i Ibrahim Licit. Ka qenë Mustafa Lici i cili i ka kthyer përgjigje OFL-së duke folur në emër të të birit. Ibrahim Lici kësisoj ka refuzuar

Reshitaj në takim virtual me kongresistët amerikanë

Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kuvendit të Kosovës Albena Reshitaj, ka zhvilluar një takim virtual me kongresistët amerikanë. “Sot pata kënaqësinë të marrë pjesë në një takim virtual të organizuar nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) në bashkëpunim me Komisionin e Kongresit të SHBA-ve për Partneritet në Zhvilimin e Demokracisë (HDP). Ky

Krasniqi: Kushtetuesja s’duhet të gjejë zgjidhje të përkohshme dhe të krijojë precedente për të ardhmen

Jeta Krasniqi nga KDI ka thënë se realizimi i programit të Qeverisë Kurit ka qenë i penguar edhe nga rënia e saj edhe nga pandemia. Ajo tha se trajtimi i pandemisë me doemos e ka lënë implementimin në plan të dytë, njofton Klan Kosova. “Këtij plani qeverisës nuk i kanë qëndruar prapa parti politike të

Paçarizi: Kurti është i obsesionuar me Thaçin

Analisti Rrahman Paçarizi ka thënë që kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka një lloj fiksimi ndaj presidentit Hashim Thaçi. “Në Kosovë, është një problem serioz i cili e ka përcjellë qeverisjen, e ky është obsesioni me presidentin Hashim Thaçin. Kurti është i obsesionuar me Thaçin dhe çarja e madhe me LDK-në ndodhi kur Thaçi e

Legalizimi i kanabisit, Panariti: Çmenduri, BE nuk lejon importin jashtë unionit

Ambicia e qeverisë është që brenda korrikut të miratoj ligjin që lejon kultivimin e kanabisit për qëllime mjekësore. Ky është qëndrimi i kryeministrit, Edi Rama, i cili thekson se tani më janë pjekur kushtet për këtë iniciativë. Por ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti thotë se ky është një “hap i nxituar dhe i gabuar” dhe që synon

Shkelja e masave anti-Covid, Prizreni prin me arrestime (VIDEO)

Prizreni prin me më së shumti dënime për thyerje të rregullave karantinore. Këto shifra janë më të lartat nga të gjitha rajonet tjera kosovare për shkelje të ngjashme. Por, a janë Policia në Prizren më efikase apo qytetarët më të padisiplinuar se pjesët tjera të vendit? Kronikë e zgjeruar nga Qëndresa Bellagoshi.   POST.mk