Kosovë - Page 3

Kryetari i Kamenicës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka koronavirus. Këtë e ka konfirmuar vet ai përmes një reagimi, ndërsa tha se pas testimit të bërë ai ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, njofton Klan Kosova. ”Të nderuar qytetarë të Kamenicës, Javën e kaluar kam pasur kontakt me një koleg nga Prishtina. Para dy ditësh kolegu

Thaçi pret në zyrë Lajçakun (FOTO)

Miroslav Lajçak, i dërguar i posacëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi ka arritur në takim me Presidentin Hashim Thaçi. Ky takim është i pari që Lajçak zhvillon pas arritjes në Kosovë. Përveç Presidentit ai pritet që më pas të takojë edhe Kryeminstrin Avdullah Hoti, njofton Klan Kosova. POST.mk

Presidenti Thaçi gati për Washington (VIDEO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci tha sot në një konferencë për medie se ende nuk ka vendosur nëse do ta takojë Emsarin e Bashkimit Evropian për Dialogun me Serbinë, Miroslav Lajçak. Por, ai u shfaq 100 për qind i gatshshëm për takimin që emisari amerikan, Richard Grenell e caktoi për 27 qershor në Washington. I

Reçica zotohet se do të ndihmojë ekonomitë familjare të punëtorëve të prekura nga pandemia

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot ka pritur në takim përfaqësuesit e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Avni Hajdini dhe Ymer Ymeri, me të cilët ka diskutuar lidhur me gjendjen ekonomike të krijuar në përgjithësi në Kosovë gjatë kohës së pandemisë, si dhe në veçanti rreth dikastereve të cilët janë