Kosovë - Page 138

FFK dhuron dy bileta për ndeshjen Kosovë-Angli, këto janë hapat që duhet t’i ndiqni

Federata e Futbollit të Kosovës do të dhurojë dy bileta falas për ndeshjen Kosovë-Angli, që do të zhvillohet me datën 14 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kjo u bë e ditur nga faqja e FFK-së në rrjetin social instagram. Këto janë hapat që duhet t’i ndiqni për t’u bërë fitues potencial: 1.Follow faqen @ffk_kos 2.Pëlqe

AGK reagon pas sulmit fizik ndaj gazetares Norë Kelmendi

13:00 | 28 Tetor 2019 Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka pranuar me shqetësim veprimin e pronarit të një kompanie ndërtuese, Arsim Rexhepi, ndaj gazetares së Ekonomia Online, Norë Kelmendi. Në reagimin e bërë nga AGK thuhet se, Kelmendi ka qenë duke realizuar një kronikë për një incident në kryeqytet, ku nga shembja e dheut

Rikthehet niveli alarmant i ndotjes së ajrit

09:00 | 28 Tetor 2019 Ndotja e ajrit po vazhdon të mbetet problem serioz për qytetarët e Kosovës, veçanërisht për ata që jetojnë në Prishtinë. Ndonëse ende nuk ka nisur stina e dimrit niveli i ndotjes së ajrit ka filluar të rritet dukshëm. Për një gjë të tillë janë në dijeni edhe institucionet e Republikës

Këta janë deputetët e rinj të PDK-së

00:57 | 28 Tetor 2019 Partia Demokratike e Kosovës në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës sipas rezultateve të deritanishme pritet t’i ketë 24 deputetë. 16 deputetë do të jetë meshkuj, kurse 8 deputete femra. Reporteri.net ka siguruar listën që tregon se ka sa vota morën deputetët e ardhshëm. Sigurisht se i pari është

Ky është parashikimi i motit deri në fund të muajit tetor

23:02 | 27 Tetor 2019 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se deri në fund të muajit do të kemi mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se mot me temperatura të larta për këto ditë të fundit të muajit tetor do të vazhdojnë deri ditën e

Koalicioni LDK-VV, Fatmir Sejdiu: Të mendohet për Kosovën, është koha e sfidave të ndjeshme

Ish-presidenti  Kosovës, Fatmir Sejdiu,  në një intervistë për RTV Ora ka komentuar formimin e koalicionit mes ish-partisë së tij (LDK), që drejtohet nga Vjosa Osmani  dhe të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai tha se e rëndësishme është që dy partitë të mendojnë mirë për Kosovën dhe zhvillimin e saj. Gazetari Xhoi Malësia: Partia ku ju keni dhënë