Glow

Charlie XCX publikon këngë të re (AUDIO)

23:00, 9 Prill 2020 Charlie XCX po e ndërton albumin e saj sa është në karantinë, dhe “Forever” është kënga e parë. Këngëtarja 27 vjeçare e publikoi sot projektin e ri muzikor. Kjo këngë u shkrua nga vetë këngëtarja, e cila bashkëpunoi me A.G. Cook dhe DJ Burton. Ata bashkëpunuan me anë të internetit teksa

Billie Eilish ishte e turpëruar nga çmimet e Grammys 2020

17:42, 9 Prill 2020 Billie Eilish po tregohet e sinqertë. Këngëtarja 18 vjeçare e hitit When We All Fall Asleep, Where Do We Go? U intervistua nga Dazed. Në fillim të vitit, Billie doli fituese në katër kategori kryesore të Grammys 2020, për të cilat ajo reflektoi gjatë intervistës. “Ishe e befasuar, isha tmerrësisht e 

William dhe Kate bisedojnë me fëmijët e punonjësve në front të luftës me Covid-19 (VIDEO)

11:01, 9 Prill 2020 Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë realizuar një video-konferencë me fëmijët nëpër shkolla, prindërit e të cilëve janë të angazhuar në vijën e parë të frontit në luftimin e pandemisë Covid-19. William dhe Kate u panë duke qeshur ndërsa nxënësit, të veshur me veshë lepurushi në nder të Pashkëve, iu prezantuan

Zbulohet shkaku i vdekjes së mbesës së Robert F. Kennedy

23:32, 8 Prill 2020 Mbesa e Robert F. Kenedy, Maeve Kennedy McKean, vdiq në një aksident gjatë sportit të lundrimit javën e kaluar dhe tani shkaku i vdekjes së saj është bërë zyrtar. E! News ka raportuar se kjo vdekje është cilësuar si aksidentale. 40 vjeçarja u zhduk të enjten, teksa ishte duke lundruar në

Willis rruan kokën e vajzës së tij gjatë karantinës (VIDEO)

19:10, 8 Prill 2020 Bruce Willis e rruan kokën e vajzë së tij, Tallulah Willis, teksa po qëndrojnë në karantinë së bashku. 26 vjeçarja e postoi videon në llogarinë e saj të Instagramit ku shihet i gjithë procesi… dhe kishte një skuadër brohoritëse në sfond duke lavdëruar pamjen e saj të re! Tallulah ishte pjesë

Vdes nga koronavirusi producenti muzikor i Saturday Night Live

21:56, 7 Prill 2020 Hal Willner ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare. Producenti, i njohur për kontributin e tij në albume dhe koncerte, dhe producenti muzikor i një kohe të gjatë për emisionin Saturday Night Live, vdiq nga komplikimet e koronavirusit. Me datë 28 mars, Hal e zgjodhi rrjetin social Tëitter për të diskutuar

Lady Gaga me koncert në mbështetje të punonjësve shëndetësorë

17:36, 7 Prill 2020 Lizzo, Billie Eilish dhe Sir Elton John do të performojnë në një koncert televiziv të organizuar nga Lady Gaga, në mbështetje të punonjësve shëndetësorë që po luftojnë me pandeminë Covid-19. Lady Gaga, së bashku me grupin Global Citizen, kanë mbledhur tashmë 35 milion dollarë për Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Fondet do