Bota

Vetëm disa javë pas tragjedisë, 26 persona gjenden brenda kontenierit frigoriferik

1 views

Lexime: 0 Vetëm disa javë pas tragjedisë së Essex ku u gjetën 39 trupa njerëzish të vdekur brenda një kamioni me kontenier frigoferik është zbuluar një tjetër anije me të paktën 26 persona. 26 personat janë gjetur brenda një kontenieri frigoriferik në një anije që po udhëtonte nga Britania për në Holandë. Fatmirësisht nuk raportohet

Goditet grupi i bandave kriminale, vidhnin sende arkeologjike, arrestohen 23 persona

2 views

Lexime: 5 Policia europiane ka goditur një bandë kriminale ndërkombëtare të specializuar në vjedhjen dhe trafikimin e sendeve me vlera arkeologjike. Banda kriminale gërmonte për sende të çmuara të periudhës antike greke dhe romake. Vlera e sendeve të konfiskuara prej tyre arrin në miliona euro. Mësohet se pjesë e grupit ndërkombëtar të vjedhjes ishin 23

Turqi, arrestohet një Te.rrorist i kërkuar i PKK-së

1 views

Forcat turke të sigurisë në një operacion anti-terrorist në juglindje të vendit kanë arrestuar një terrorist të kërkuar të PKK-së, bëri të ditur Ministria e Punëve të Brendshme e Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Operacioni është kryer në distriktin Lice të Diyarbakir-it”, tha Ministria në një njoftim. Semra Tuncer, me emrin e koduar Nirvana, ishte

Zja.rret në Australi, Sidney mbulohet nga tymi

2 views

Lexime: 1 Zjarret që kanë përfshirë prej ditësh Australinë kanë krijuar një re alarmante tymi që ka mbështjellë qytetin e Sidnej. Autoritetet kanë paralajmëruar banorët të qëndrojnë në shtëpi, ndërsa ekspertët shprehen se tymi do të qëndrojë disa ditë. Qyteti i Sidnej në Australi është mbështjellë nga një re gjigande tymi e sjellë nga erë

Turqi, urdhër arrest për 133 të dyshuar lidhur me FETO-n

1 views

Turqia lëshoi urdhër arreste për 133 të dyshuar të organizatës terroriste FETO në ushtri, 82 prej të cilëve ishin në detyrë aktive, bëri të ditur sot Zyra e Prokurorit Publik të Izmirit, transmeton Anadolu Agency (AA). Hetimet e nisura për arrestimin e të dyshuarve të lidhur me FETO-n brenda Forcave të Armatosura Turke në Izmir

Sul.m me armë Zja.rri në qendrën tregtare, 3 të vdekur

4 views

Lexime: 4 Ditën e sotme një person ka sulmuar me armë zjarri një qendër tregtare në SHBA. Në qendrën tregtare “Walmart” në Oklahoma të SHBA-së, për shkak të të shtënave me armë kanë mbetur të vrarë 3 persona. Gazeta Duncan Banner, duke cituar policinë lokale, tha se personi i armatosur ishte mes tre të vrarëve

Protesta të dhunshme në Hong-Kong, studentët përplasen me policinë

2 views

Lexime: 1 Qindra aktivistë mbeten të rrethuar brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut i cili u bë edhe vendi i përplasjeve më të mëdha mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit të revoltuar kanë provuar të çajnë kordonët e policisë jashtë universitetit në një përpjekje për të prishur rrethimin. Gjatë kësaj përplasje disa kanë goditur me bomba

1 2 3 34