Category archive

Спорт - page 598

Posted on во категоријата Спорт

ВИДЕО: Катастрофална грешка на Крос, Влашиќ ги шокираше „кралевите“!

Европскиот шампион Реал Мадрид по само четири минути игра има негатива од 1-0 против тимот на ЦСКА Москва, меч кој се игра во рамки од второто коло на групната фаза на Лигата на шампионите.  Германскиот репрезентативец Тони Крос направи катастрофална грешка и додаде до Влашиќ, а овој мајсторски се ослободи Рамос и Варан и рутински… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

Гол шоу на Дибала во Торино, Силва донесе победа за „граѓаните“ (Видео)

Фудбалерите на Јувентус и Манчестер Сити ја оправдаа улогата на фаворити и издвојуваа победи над Јанг Бојс, односно Хофенхајм на денешните први мечеви од втората рунда во Лигата на шампиони. Италијанскиот шампион без никави проблеми го реши швајцарскиот претставник победувајќи со 3-0. Главниот збор го имаше аргентинскиот ас Пауло Дибало кој на оваа средба постигна… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

ВИДЕО: Јуве игра тики-така, комбинаторно шоу донесе ТРЕТ ГОЛ на Дибала

Јуве игра допадливо, на прагот е да ја запише деветтата победа во сезоната во исто толку натпревари и најубедлива од сите досега. Целиот офанзивен ред проигра на прва, топката дојде до Квадрадо на десната страна, овој несебично додаде до Дибала, а Аргентинецот своето магично попладне го комплетираше со трет гол во мрежата на Јанг Бојс… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

Агуеро го врати Сити во живот, Дибала расположен против Јанг Бојс (Видео)

Во Лигата на шампионите се играат два меча од новиот термин 18:55, а по првото полувреме имаме по два гола на пресметките во Германија и Италија. Имено Хофенхајм и Манчестер Сити по првиот дел играат 1-1, односно Агуеро ги врати во живот „граѓаните“ по шокатниот старт и погодокот на домашниот тим преку Белфодил во првата… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

„Погба не е достоен нуту да ги чисти копачките на великаните на Јунајтед“

Војната која се случува во Манчестер Јунајтед предизвика реакции од големите фудбалски имиња во Англија.  Еден од најдобрите напаѓачи во Премиер лигата, Алан Ширер, застана во одбрана на Жозе Мурињо и испрати критика до играчите. „Манчестер Јунајтед е вистинска срамота денес, а фудбалерите уште поголема, бидејќи не сакаат да играат за Мурињо. Денес гледаме видеа… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

Солидно деби на Гедбан, Вардар без грешка против Војводина

Тимот на Вардар ја продолжи одличната резултатска серија и запиша победа над Војводина од 33-26 на денешниот меч од СЕХА лигата. Иако „црвено-црните“ настапија без неколку стандардни првотимци (Вуко Борозан, Рожерио Мораеш, Дејан Милосављев, Стојанче Стоилов и Сергеј Горбок) тоа воопшто не беше пречка рутински да го решат овој меч и да го задржат перфектниот учинок… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

Вудард: МЗТ не смее да го „успие“ победата со Хелиос

Џејмс Вудард од МЗТ Скопје зад себе остави успешна недела, затоа што со тимот го победи Хелиос Домжале и воедно беше прогласен за МВП на колото во АБА-2 лигата. Сега, нов предизвик ќе биде Борац Чачак, тим против кој американскиот бек сака нов триумф, втор во сезоната. „Победата над Хелиос не смее да нѐ успие,… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

Анчелоти со јасна забелешка до УЕФА: Изненаден сум што ми го делегираат овој судија!

Карло Анчелоти не можеше никако да биде задоволен од тоа што неговиот Наполи освои само бод при гостувањето во Белград кај Црвена Звезда, па затоа сега италијанскиот состав е приморан да брка позитивен резултат во дерби дуело со Ливерпул кој е на програмата утре. Англискиот тим пристигнува на „Сан Паоло“ со освоени три бода во… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

ФОТО: Вардар го доби новиот голман меѓу стативите

Македонскиот ракометен првак Вардар го доби Калифа Гедбан, нновиот голман меѓу стативите кој доаѓа од Алжир. Гедбан веќе одредено време е договорен со Вардар, но не можеше да дебитира на официјален натпревар поради проблеми со визата. Тој ги пропушти првите средби во СЕХА-лигата и во ЛШ, но сега се е во ред и тој ќе… Продолжи да читаш

Posted on во категоријата Спорт

Муту во големи проблеми: Романецот ќе мора да исплати астрономска сума на сметката на Челси

Адријан Муту своевремено важеше за еден од најдобрите напаѓачи во светот, па по феноменалните изданија кои ги имаше во дресот на Парма, Романецот во 2003 година направи голем трансфер во Челси. Лондонскиот клуб тогаш плати нешто повеќе од 17 милиони евра за неговиот ангажман, но само една година по неговиот престој во Лондон, следеше голем… Продолжи да читаш

оди на почеток