Category archive

Спорт - 4 страна

„Бејл во Арсенал?! Попрво јас би стапнал на месечината“…

во категорија Спорт од

Двата гола во финалето од Лигата на шампионите против Ливерпул го примораа Флорентино Перез добро да размисли околу иднината на Герет Бејл, посебно доколку

Кристиано остане на својот став и ја реализира изјавата дадена по финалето.

Одредени островски медуми отворено го доведуваа во врска со Арсенал.

„Навивач сум на Арсенал и би сакал тоа да се случи, но шансите да јас да стапнам на месечина се поголеми отколку Бејл да премине во Арсенал“, изјави „Скај“ агентот на Бејл, Џонатан Барнет.

Но, дури и да не беа оние два гола, Бејл има едноставно премногу опции за да го избере Арсенал. После головите во финалето од Лигата на шампионите не вреди да се зборува за такво нешто.

„Ќе разговараме со Реал и ќе видиме. Бејл не е задоволен од минатата сезона. Сака да игра повеќе и тоа е најважно. Мислам дека Герет е помеѓу тројцата-четворица најдобри играчи во овој момент и едноставно мора да игра. Парите не се доведуваат во прашање“, додаде агентот на фудбалерот.

Извор: https://sportski.mk/

Празник за обложувачите: Coinbet24 со тројна понуда за денес која не смеете да ја пропуштите!

во категорија Спорт од

Обложувалницата на Coinbet24 за многу брзо време станат бренд на обложувачкиот пазар, а благодарение на корисниците се издигна и на првото место на достапни онлајн обложувалници во Р. Македонија.

Комплетната македонска поддршка им ја олеснува работата на кладилничарите, па така без проблем ќе го најдете посакуваниот натпревар и тип. Освен тоа, корисничката поддршка им е и таа на македонски јазик, па доколку се соочувате со одредени потешкоти можете слободно да им пишете, а тие секогаш се расположени за решавање на вашиот проблем.

Депозитот е во македонски денари и тоа најмалку 250 денари преку вашите дебитни и кредитни картички, а исплатата ви стигнува исто на нив за рекордно брзо време. Доколку сакате да уплатите сингл или комбо тикет, потребни ви се само 10 денари, а и тоа е голема прилика за големи добивки со мал ризик.

За денес имаме нешто специјално од нивна страна, а тоа е тројната понуда која верувам дека нема да ве остави рамнодушни и да не ја испробате оваа обложувалница.

  1. Обложување без ризик на натпреварот Аргентина – Хрватска
  2. 5 бесплатни вртења во казиното на Coinbet24
  3. Наградна игра во соработка со Кладење.мк

Накратко ќе се обидеме да ви ги објасниме нивните промоции кои важат само денес.

Обложување без ризик

Обложувањето без ризик го опфаќа натпреварот помеѓу Аргентина – Хрватска. Вие како корисник, без разлика дали сте нов или постоечки имате ексклузивна можност да го изиграте овој натпревар, а да не ризикувате. Поточно, доколку го изиграте овој натпревар на конечен исход за точно 500 денари со тип 1,Х,2 и ако го промашите парите ќе ви бидат вратени во целост. Значи со еден збор, ставате 500 денари на овој натпревар и ако погодите, парите се ваши, а ако промашите, влогот ви се враќа на вашата сметка.
Обложувај се без ризик во Coinbet24

5 беспатни вртења во казиното на Coinbet24

Со цел да се привлечат што повеќе корисници, Coinbet24 нуди 5 бесплатни вртења во нивното казино. Се што треба да направите е да се конектирате на Кладење.мк ТУКА и да креирате сметка во Coinbet24 ТУКА. Вашите 5 бесплатни вртења очекуваат на вас.
Регистрирај се и добиј 5 слободни вртења на Coinbet24

Наградна игра во соработка со Кладење.мк

Порталот за обложување, Кладење.мк на Фејсбук страницата (ВИДИ ТУКА) секојдневно организира наградна игра. Вашата задача е да го погодите точниот резултат на дадениот натпревар, а како награда ќе си добиете 500 денари бесплатни средства за обложување во Coinbet24.

Регистрирај се на Coinbet24

Ова се само неколку причини плус за да бидете дел од приказната наречена Coinbet24!

Извор: https://sportski.mk/

Екстра тикет од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (21.06.2018)

во категорија Спорт од

Обложувалницата Coinbet24 излезе со специјална понуда за вас „Екстра тикет“ на кој добивате 20% зголемени коефициенти секој ден.

Coinbet24 е една од водечките обложувалници на македонскиот пазар и постојано ја зголемува својата понуда со цел да ги задоволи љубителите на обложувањето.

„Екстра тикетот“ е понуда која што сигурно ќе ви се допадне, бидејќи добивате 20% поголеми коефициенти.

Во денешниот тикет Coinbet24 нуди 3 натпревари чии стандарден коефициент изнесува 28.97, меѓутоа со уплата на истиот добивате квота 34.77.

Притоа, трите парови кои се ставени на тикетот се и тоа како реални, па сигурно многумина од вас ќе сакаат да ги изиграат.

екстра тикет

Изиграј го екстра тикетот на Coinbet24

Извор: https://sportski.mk/

Детали од договорот за Наинголан: Рома го добива и најталентираниот играч од школата на Интер!

во категорија Спорт од

Oткако вчера самиот фудбалер во кратка изјава го потврди трансферот, денес италијанските медиуми откриваа детали од договорот помеѓу Интер и Рома.

Имено, Рома како оштета за Наинголан ќе добие сума од 24 милиони евра, бекот Давиде Сантон и најталентираниот играч од подладокот на Интер, Никола Заниоло. Во прашање е талентиран играч за врска.

За Занило беше познато, како клуч на целата операција се наведува Давиде Сантон.

Претставниците на Сантон утре пристигнуваат во Рим каде што ќе ги договрат личните услови со „нероаѕурите“. Во случај Сантон да одбие да се пресели во Рома,

Интер на споменатите 25 милиони евра ќе мора да плати дополнителни пет милиони евра.

Кога во прашање е Наинголан, тој ќе потпише договор на три години вреден околу 4.5 милиони евра по сезона, а по потписот ќе добие и бонус од пет милиони евра! Во договорот ќе има вметнато и клазула која ќе му овозможува Интер автоматски да го продолжи договорот со играчот за врска на уште една година.

Извор: https://sportski.mk/

УРНЕБЕСНО: Има 20 години, одлично игра и се вика – „Ку**он“…Упс, Кутроне (видео)

во категорија Спорт од

Вистински хит е на друштвените мрежи видеото хрватска телевизија во која новинарот го опишува младиот напаѓач на Милан Патрик Кутроне…Извор: https://sportski.mk/

Иранците се израдуваа, но тука беше ВАР да ги разочара (видео)

во категорија Спорт од

Прочитајте поврзани статии

Load More In Светско првенство во фудбал – Мундијал во Русија 2018

Извор: https://sportski.mk/

„Ни крив, ни должен“ Диего Коста погоди, Шпанија среќно го разби „бункерот“ на Иран (видео)

во категорија Спорт од

Прочитајте поврзани статии

Load More In Светско првенство во фудбал – Мундијал во Русија 2018

Извор: https://sportski.mk/

Рамос влегува во дуел со секого, па дури и со – судијата! (видео)

во категорија Спорт од

Во овие моменти се игра натпреварот помеѓу Шпанија и Иран, а на овој натпревар беше забележан еден интересен судир помеѓу Серхио Рамос и главниот судија на натпреварот. 

Рамос во фудбалскиот свет, посебно после епскиот дуел со Салах во Лигата на шампионите доби голем епитет на „валкан“ играч, па оние кои го сметаат за таков сега имаат уште еден „аргумент“…Извор: https://sportski.mk/

Официјално: Бразилецот е слободен играч, започнува трката за неговиот потпис!

во категорија Спорт од

Стартува трката за неговиот потпис!

Како и што официјално беше соопштено на сајтот на украинскиот шампион, Шахтјор, повремениот репрезентативец Бернард го напушта клубот после пет години.

Поранешниот играч на Атлетико Минеиро остави длабока трага во Доњеск, запиша 157 официјални натпревари, постигна 28 погодоци, освои три титули во Украина, три трофеи во Супер купот и три трофеи во купот на Украина.

Сега ќе побара нов предизвик како слободен играч.

„Големо благодарам до навивачите на нивната поддршка, почит и пријателство. До сите испраќам една голем прегратка“, изјави Бернард по заминувањето од клубот.

Крилниот фудбалер има 25 години, па јасно е дека им уште многу да понуди на фудбалот, а нема сомневање дека од денес агентот на неговиот телефон и тоа како ќе биде активен.

Интер од поодамна покажуваше интерес за неговите услуги. Според пишувањето на италијанските медиуми го сакаат уште Милан и Лацио, тука се и клубовите од неговата татковина, Палмеирас и Сао Паоло.

Извор: https://sportski.mk/

Ракитиќ до Меси: Се надевам дека утре ќе не гледаш како се радуваме

во категорија Спорт од

Утре на Мундијалот ќе гледаме и едно дерби, ќе се сретнат Хрватска и Аргентина, а во овој натпревар судир ќе имаат Иван Ракитиќ и Лионел Меси.

Тандемот од Барселона заедно освои се што може да се освои, но сега застанаа еден против друг на патот до пласманот на СП.

На денешната конференција освен селекторот на Хрватска, зборуваше и Иван Ракитиќ кој испрати порака до својот соиграч од Барселона.

„Што можам да го кажам, а што не го знае целиот свет. Тој сигурно ќе има свои моменти, тоа е неминовно. Против Исланд испрати осум удари кон голот, имаше и пенал, но тоа беше лош ден за него. На Меси ќе му покажаме дека Хрватска е една од најдобрите. Лео, ти посакувам се најдобро во животот, но не и утре. Се надевам дека на крајот ќе не гледаш како се радуваме“, изјави Ракитиќ.

Извор: https://sportski.mk/

Оди на почеток