Category archive

Спорт - 292 страна

Адвокат по трет пат ја напушта холандската репрезентација

во категорија Спорт од

Дик Адвокат потврди дека нема да продолжи да соработува со Холандската фудбалска асоцијација по истекот на договорот на крајот од месецот по пријателските натпревари со Шкотска и Романија. Продолжи да читаш

Рамос до Нејмар: Вратите во Реал ти се отворени

во категорија Спорт од

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, го искористи незадоволството Нејмар во Париз Сен Жермен да го покани да премине во редовите на европскиот шампион. Продолжи да читаш

Мерцедес ќе проба нешто ново на последните две трки во Ф1

во категорија Спорт од

Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона. Продолжи да читаш

Реал во проблеми по Кузмиќ се повреди и Ајон

во категорија Спорт од

Шпанскиот кошаркарски гигант Реал Мадрид по неполн месец од стартот на новата сезона се судрува со големи проблеми, пред се со повредени играчи. Продолжи да читаш

Никола Јокиќ броеше до 41, нов пораз на Оклахома

во категорија Спорт од

Српскиот интернационалец Никола Јокиќ ја одбележа изминатата ноќ во НБА лигата. Центарот на Денвер постигна рекордни во кариерата 41 поен во победата на својот тим против Бруклин со 112:104. Јокиќ средбата ја заврши со „дабл-дабл“ учиник, бидејќи на 41 поен придодаде и 12 скокови. Продолжи да читаш

Тандемот од Ефес ја избра репрезентацијата пред Евролигата

во категорија Спорт од

Тандемот кошаркари од Анадолу Ефес, за разлика од играчите од нивниот ривал Фенербахче, решија да играат за турската репрезентација во претсојните квалификации за Светското првенство во Кина 2019 година. Продолжи да читаш

Оди на почеток