Category archive

Спорт - 290 страна

Младите македонски фудбалери убедливи против Лихтенштајн

во категорија Спорт од

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, попладнево го победи Лихтенштајн на гостински терен со 6:0. Продолжи да читаш

Фудбал У-21: Висок пораз на Македонија од Австрија

во категорија Спорт од

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнево на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија со 4:0. Продолжи да читаш

(ВИДЕО) Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

во категорија Видео вести/Спорт од

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви. Продолжи да читаш

Велинов: Само победа нѐ интересира против Победа

во категорија Спорт од

По паузата поради репрезентативни обврски, првенството во Првата фудбалска лига продолжува в четврток, а Работнички на арената „Филип Втори“, со почеток во 13 часот, го пречекува тимот на Победа. Продолжи да читаш

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

во категорија Спорт од

Играчот на Сасуло, Паоло Канаваро, по неуспехот на репрезентацијата во баражот за Светското првенство, преку социјалните мрежи порача дека фудбалот во Италија го водат мумии. Продолжи да читаш

Оди на почеток