Category archive

Спорт - 2 страна

Снаодливи Колумбијци: Погледнете како „шверцуваа“ алкохол на стадионот (видео)

во категорија Спорт од

Познато е дека Колумбијците се народ кој сака да се забавува, а фудбалот исто така им е од голема важност.

Група весели колумбиски навивачи на првиот натпревар против Јапонија успешно прошверцуварала алкохол и тоа со помош на – двоглед.

Погледнете го видеото, па можеби и ќе ви користи…Извор: https://sportski.mk/

Веруваме дека ви недостига: Мундијалот не е ист без – Лариса Рикелме (фото)

во категорија Спорт од

Во тек е новото светско првенство, а сите фудбалски фанови сигурно се уште се сеќаваме на она од 2010 година во кое сите навивавме за Паргвај да дојде барем до ¼ финалето само поради неа.

Не може да помине еден Мундијал, а да не се потсетиме на – Лариса Рикелме.

Лариса Рикелме е атрактивна Паргвајка која го воодушеви светот со својот изглед и беше една од ѕвездите на Мундијалот во Јужна Африка.

Таа вети дека доколку Паргвај стане шампион на светот во 2020 година ќе се соблече гола и дека тоа ќе биде поклон за целата нација. Од тоа немаше ништо бидејќи Перагвај беше елиминран од Шпанија, но засекогаш ќе остане запаметено како Лариса со длабкото деколте го бодри Паргвај.

Мундијалот во Русија поминува без Лариса и Паргвај, а таа сега живее многу помирен живот. Во овој момент е сопруга на Џонатан Фабр со кој има ќерка.

Би кажале дека засекогаш ќе ни недостасува добрата стара Лариса Рикелме.

Извор: https://sportski.mk/

Видео: Смешната симулација на Пепе на која се смее цел свет!

во категорија Спорт од

Португалија успеа да го победи Мароко со голот на Роналдо, но главна „ѕвезда“ на социјалните мрежи е дефанзивецот Пепе.

Имено, после еден корнер Бенатија го потчукна по грбот екс стоперот на Реал Мадрид, а овој падна како покосен…Навистина смешно.

Поради тоа веднаш Пепе стана предмет на исмејување на социјалните мрежи, па некои од коментарите се дека „навикнат е да паѓа при првиот допир“.

Извор: https://sportski.mk/

Роналдо ја промени историјата: Го мина Пушкаш и стана најефикасен Европеец!

во категорија Спорт од

Кристијано Роналдо со голот против Мароко дојде до 85-от гол за Португалија и со тоа стана најдобар европски стрелец во историјата на репрезентативниот фудбал.

Португалската супер-ѕвезда на листата со стрелци го премина легендарниот Унгарец Ференц Пушкаш, кој погоди 84 пати за својата репрезентација

Кристиано за да дојде до 85 гола му беа потребни 152 натпревари со националниот дрес. Единствен фудбалер кој постигнал повеќе голови за својата репрезентација е иранската легенда Али Даеи, кој има 109 гола во 149 меча за својата репрезентација.

Извор: https://sportski.mk/

Во живо: Португалија – Монако

во категорија Спорт од

Прочитајте поврзани статии

Load More In Во живо

Извор: https://sportski.mk/

Фото: Најсекси навивачката на Мундијалот се соблече до гола кожа

во категорија Спорт од

Прекрасната плавуша која од трибините ги следи натпреварите на руската репрезентација на Мундијалот е всушност ѕвезда од филмовите за возрасни.

Веројатно нема медиум кој не ја пренесе нејзината фотографија од трибините на мечот Русија – Саудиска Арабија, а тамошните медиуми ја прогласија за најсекси навивачка.

Нејзиното име е Наталија Немчинова, а во 2016 година почна кариера во порно индустрријата.

Љубителите на фудбалот ја фотографираа Наталија и на трибините на Европското првенство пред две години.Извор: https://sportski.mk/

Официјални состави: Португалија – Мароко

во категорија Спорт од

Денес продолжуваат натпреварите од второто коло, а денешната програма ја отвараат репрезентациите на Португалија и Мароко.

Селекторот на европскиот шампион направи само една промена во однос на првиот меч, на местото на Бруно Фернандеш ќе игра Жоао Марио. Друштво во нападот на Роналдо ќе му прави Гонсало Гуедеш.

Португалија: Руи Патрисио, Седрик, Пепе, Фонте, Гереро, Б,. Силва, Мутињо, Карваљо, Жоао Марио, Гуедеш, Роналдо.

Мароко: Мунир, Дирар, Да Кошта, Бенатија, Хакими, Ел Ахмади, Бусуфа, Н.Амбрат, Белханда, Зиеш, Бутаиб.

Извор: https://sportski.mk/

Перез не жали пари: Праќа „СМС“ од 150 милиони

во категорија Спорт од

Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ најверојатно ќе биде најголема ѕвезда во летниот преоден рок.

Милинковиќ-Савиќ одигра фантастична сезона во дресот на Лацио, а добрата форма ја покажа и на Мундијалот, па за него силен интерес покажуваат најголемите европски гиганти.

Лацио за неговата слобода бара 150 милиони евра, а последните информации од Апенините велат дека Реал Мадрид е спемен да ја плати таа сума.

Имено, новинарот на „Спортиталија“, Алфредо Педула пренесува дека „кралевите“ веќе започнале преговори со Лацио и се спремни да понудат 120 милиони евра плус бонуси, така што целата сума да достигне до 150 милиони евра.

Интерес за Србинот покажуваат уште Јувентус, Манчестер Јунајтед и ПСЖ, но овие клубови не се спремни да ја платат споменатата сума, па Реал Мадрид во моментов е во пол-позиција за потписот на СМС.

Извор: https://sportski.mk/

УЕФА ќе го исфрли Милан од европските натпреварувања

во категорија Спорт од

Денес или утре се очекува конечната казна на УЕФА за „росонерите“, а италијанските медиуми тврдат дека Милан ќе биде исклучен од Лига Европа поради нарушување на Финансиски фер-плеј.

Според „Скај Спорт“, Европската фудбалска федерација го отфрли финансискиот план кој го претставиле директорите на Милан.

Покрај тоа, УЕФА има недоверба кон сопственикот на Милан, кој има сомнителна репутација во бизнис круговите.

Многу веројатно, Милан во случај на суспензија од европските купови, ќе поднесе тужба во Спортскиот арбитражен суд во Лозана.

Извор: https://sportski.mk/

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски ја комплетира група А, Ќумбев продолжува со група Б

во категорија Спорт од

Денес можеме да ги добиеме првите два патника во следната фаѕа на Светското Прврнство, а тоа ќе се случи со евентуална победа на Уругвај. Тој меч го типува и анализира голманот на Вардар, Филип Гачевски. Почнуваат и дуелите од второто коло во групата Б, а тие дуели ги анализира и типува Панче Ќумбев.

Португалја – Мароко – 1 @ 1.68 во Coinbet24

Португалија во првиот натпревар покажа дека не случајно е актуелен европски првак. Формата на Роналдо многу ветува и верувам дека во овој дуел ќе победи Португалија. Мароко од друга страна разочара на првиот натпревар и овде освен чесен пораз не верувам дека можат до изненадување.

Иран – Шпанија – 2 и 3+ @ 1.85 во Coinbet24

Овде мислам дека се е јасно. Шпанија е апсолутен фаворит и мислам дека освен што ќе победи, ова ќе биде и натпревар со најмалку 3 гола.

Гачевски

Уругвај – Саудиска Арабија – 1 и 3+ @ 1.70 во Coinbet24

На овој натпревар немам дилеми. Се знае кој е кој и не треба да се трошат зборови. Саудиска Арабија мислам дека е најголем аутсајдер на ова Светско Првенство. Овој натпревар треба да биде полесен тренинг за Кавани и Суарез, па затоа типувам на победа на Уругвај изрфазена со повеќе голови.

Целата рубрика фудбалерите типуваат можете да ја следите на порталот kladenje.mk

Извор: https://sportski.mk/

Оди на почеток