Category archive

Видео вести - 6 страна

Почна дислоцирањето на депонијата, демонстрантите бараат трајно решениe

Чистењето на депонијата е направено во целосна координација со реализирањето на работите на општина Тетово, со што се издвоени 200 илјади евра за нејзино целосно расчистување. Во меѓувреме, додека траеше расчистувањето на депонијата, „Еко Герила“ протестираше, барајќи перманентно решение на оваа проблематика.   Продолжи да читаш

Српските власти тврдат – персоналот од Амбасадата во Скопје е повлечен поради разузнавачки дејствување против Србија

Персоналот од Амбасадата во Скопје е повлечен поради разузнавачки дејствување против Србија. Ова е ставот на српскиот претседател, Александар Вучиќ откако синоќа беа повлечени српските дипломати и вработени во амбасадата на Србија во Македонија. Продолжи да читаш

Починатата жена е 68 годишна скопјанка, останатите повредени во автобуската несреќа се надвор од животна опасност

68 годишна скопјанка почина како последица од повредите здобиени во тешката сообраќајна несреќа кога туристички автобус полн со патници излета од патот Велес- Скопје. Во несреќата вкупно настрадаа 28 лица, од нив 17 се однесени во Клиничкиот центар Мајка Тереза. Продолжи да читаш

(ВИДЕО) Салији: Потребни се длабоки реформи во судството

Министерот за правда, Билент Салији, во ексклузивно интервју за Medial.mk говори за реформите кои е предвидено да бидат направени во судската власт, а кои веќе се под надлежност на неговиот ресор. Продолжи да читаш

Оди на почеток