Category archive

Видео вести - 3 страна

(ВИДЕО) Антиќ со Црвена ѕвезда го добија дербито со Партизан

Екипата на Црвена ѕвезда за која настапува поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ, го совлада Партизан со 100:84 во последниот дуел од 7.коло на регионалната кошаркарска АБА лига. Антиќ одигра 24 минути и постигна 13 поени со осум скокови од кои пет офанзивни. Продолжи да читаш

(ВИДЕО) Фекир не жали за постапката со која предизвика прекин на дуелот со Сент Етиен

Фудбалерот на Олимпик Лион, Набил Фекир, изјави дека не жали за својата постапка на натпреварот со Сент Етјен, која испровоцира инвазија на навивачи на теренот и прекин на средбата кој траеше 40 минути. Продолжи да читаш

(ВИДЕО) Шест гола во спектакуларното реми на Маракана

Градските ривали од Рио, Фламенго и Флуминензе, одиграа 3:3 ноќеска на „Маракана“ во реваншот на четвртфиналето од Копа Судамерикана. Овој резултат му одговараше на Фламенго кој се пласира во полуфиналето, благодарение на победата во првиот дуел од 1:0. Флуминезе беше пред пласман меѓу четирите најдобри кога во 55.минута поведе со 3:1. Сепак до крајот домаќинот… Продолжи да читаш

Оди на почеток