XH.A

Këto janë barnatoret kujdestare për sot

Pas orës 17:00 do të jenë vetëm disa barnatore që do të kujdestarojnë. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka publikuar listën e barnatoreve kujdestare nëpër komunat e Kosovës, njofton Klan Kosova. Qeveria e vendit pasi kufizoi lëvizjen e qytetarëve mori vendim që disa nga barnatoret e licencuara të jenë në gjendje t’i shërbejnë

Lipjan, marokeni sulmon tre vetë dhe më pas policët

Të enjten rreth orës 17:45 një shtetas i Marokut ka sulmuar fizikisht tre shtetas të huajë në Lipjan. Gjatë intervenimit të njësisë policore i dyshuari ka sulmuar edhe zyrtarët policorë, njofton Klan Kosova. Andaj i dyshuari është dërguar në stacion policor dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt. klankosova.tv   POST.mk

Bie niveli i ndotjes – njerëzit në Indi mund t’i shohin Himalajet për herë të parë në dekada

Banorët në shtetin verior të Indisë Punjab këto ditë po e shohin  vargmalin e Himalajeve, i cili tani është më i dukshëm nga 160 kilometra për shkak të zvogëlimit të ndotjes së ajrit të shkaktuar nga bllokada si pasojë e koronavirusit në vend. Indianët në qytetin e Jalandharit dhe zonën përreth kanë postuar fotografi në

Lutfi Haziri sot mban konferencë të jashtëzakonshme

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot pritet të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme për media. Konferenca do të zhvillohet në Qendrën Operative Emergjente (te Kampusi i shkollave të mesme) në Gjilan, duke filluar nga ora 11:15, njofton Klan Kosova. Kujtojmë se mbrëmë (09 Prill, 2020) një 72 vjeçar nga Gjilani ka ndërruar jetë

Asnjë rast i ri në epiqendrën e Koresë së Jugut

Qyteti i Koresë së Jugut Daegu, i cili ishte epiqendra e krizës së vendit Covid-19, nuk ka raportuar asnjë rast të ri të virusit për herë të parë që kur shpërthimi filloi dy muaj më parë. Diku tjetër, u konfirmuan 27 raste të reja të koronavirusit, numri më i vogël i infeksioneve që raportohen brenda

Gjuriq: Gjithsej 38 serbë të prekur me Covid-19 në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq tha se në 24 orët e fundit, dy persona në zonat e banuara me serbë në Kosovë janë infektuar me Covid-19. Deri më tani janë raportuar 38 pacientë, njëri prej të cilëve vdiq, tha Gjuriq mbrëmë në Instagram. Ai deklaroi mes tjerash se masa e

Kurti sot në Ferizaj për t’u njohur me veprimet e ndërmarra kundër Covid-19

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe ministren e Pushtetit Lokal, Emilija Rexhepi, do ta vizitojnë sot Komunën e Ferizajt. Kjo vizitë bëhet për t’u njohur me veprimet e ndërmarra si dhe nevojat e Komunës për menaxhimin e situatës me koronavirusit, njofton Klan Kosova. Vizita pritet të nis në

Kurti: I kujtojmë me nderim dëshmorët e Koshares dhe nuk ua harrojmë idealin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka kujtuar në 21 vjetorin e saj Betejën e Koshares, transmeton Klan Kosova. Kurti e konsideron Betejën e Koshares si një nga momentet e lavdishme të luftës së Kosovës për çlirim e bashkim. “Duhet t´ua shpjegojmë më të rinjve rëndësinë e asaj beteje, ku luftëtarët tanë e thyen me vullnet

Kurti: I kujtojmë me nderim dëshmorët e Koshares, dhe nuk ua harrojmë idealin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka kujtuar në 21 vjetorin e saj Betejën e Koshares, transmeton Klan Kosova. Kurti e konsideron Betejën e Koshares si një nga momentet e lavdishme të luftës së Kosovës për çlirim e bashkim. “Duhet t´ua shpjegojmë më të rinjve rëndësinë e asaj beteje, ku luftëtarët tanë e thyen me vullnet

Infektologu Krasniqi: 72 vjeçari që ndërroi jetë sot kishte sëmundje tjera shoqëruese

Në orët e mbrëmjes në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë 72 vjeçari nga Gjilani i prekur nga koronavirusi. Infektologu Valbon Krasniqi ka theksuar që personi që ka ndërruar jetë “kishte edhe sëmundje tjera shoqëruese”. “Pacienti që ka ndërruar jetë sot kishte edhe sëmundje tjera shoqëruese. Për momentin në Klinikën Infektive i  kemi 41 pacientë të