XH.A

Nisma Socialdemokrate: Votat nga Serbia, vota të parregullta – KQZ të ndalojë veprimet joligjore

2 views

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kërkuar nga Komisioni Qëndror Zgjedhor që të ndalojë veprimet joligjore. Për këtë iu referua numërimit të zarfeve me vota nga Serbia për të cilat tha se janë bartur në Kosovë në mënyrë të parregullt, njofton Klan Kosova. ”Votat e ardhura nga Serbia, janë vota të parregullta”. ”Unë kërkoj

Mësoni Si Truri Pengon Përpjekjet Tuaja Për Dobësim

2 views

Arsyeja përse njerëzit nuk arrijnë të humbasin në peshë është pikërisht kjo përplasje mes trurit dhe trupit. Foto: Flickr Mbipesha dhe çdo përpjekje për të humbur kilogramët e tepërt kanë një ndikim të fortë në tru. Sa herë që nisni një dietë, ose në momentin kur nuk merrni energjinë e nevojshme për trurin nga ushqimet,

Drecun: Rezoluta për vëllezërit Bytyqi – presion i papranueshëm

2 views

Kryetari i të ashtuquajturit komision parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun, thekson se Serbia dëshiron të zgjidhë çështjen e vrasjes së vëllezërve Bytyqi por që sipas tij” miratosh një rezolutë në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-ve.-së që kërkon që Serbia të zgjidhë çështjen është një presion i papranueshëm për vendin tonë”. “Ky është një presion i

Më Shumë Hithra Në Vjeshtë Për Një Imunitet Më Të Fortë Në Dimër

2 views

Duke qenë se hithra është shumë e pasur me hekur, ajo duhet konsumuar nga njerëzit që kanë pamjaftueshmëri të këtij minerali dhe anemikët. Foto: Flickr Hithra është një barishte shumë e pasur në vlera për trupin e njeriut. Ajo është e pasur në fibër, kalcium, magnez, proteinë apo vitaminat A dhe B6. Kjo barishte duhet konsumuar rregullisht

Thaçi dekoron japonezët që promovuan Kosovën

2 views

 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë dekorata për zyrtarë dhe personalitete nga Japonia që kanë kontribuar në Kosovë dhe për Kosovën, në një ceremoni të organizuar në ndërtesën e Kuvendit të Japonisë në Tokyo. Yuriko Koike, që aktualisht është Guvernatore e Tokyos, e cila ka ndihmuar Kosovën në kapacitetet tjera zyrtare që ka mbajtur,

Gabimet në Kuzhinë që Helmojnë Ushqimin

2 views

Kur vaji apo gjalpi nxjerr tym, atëherë me të janë çliruar radikalet e lira. Foto: Flickr Rreziqet që i kanosen shëndetit tonë e kanë shpesh pikënisjen nga vendi ynë i preferuar, kuzhina. Sado që të përpiqemi të ushqehemi shëndetshëm, procesi i gatimit dhe mënyra e përpunimit të ushqimit në kuzhinë është tejet i rëndësishëm. Në

Ushqimet Qe Duhet te Hani Nëse Keni Dhimbje Nyjesh

2 views

Trupi i njeriut mund të themi që është një shumësi nyjesh që ndihmojnë lëvizjen dhe kryerjen e funksioneve normale të tij. Çdo kockë lidhet me tjetrën me anë të nyejeve, ndaj nëse ato dhembin mund të imagjinoni krizat e mëdha që do të përshkojnë të gjithë trupin. Kjo dhimbje mund të shkaktohet nga një sërë

57.6 Milionë Euro Fonde Për Agrobizneset – Si Të Aplikoni dhe Çfarë Ju Duhet

1 views

Një shumë prej 57.6 milionë eurosh ofrohet nga BE në formën e granteve, me qëllim zhvillimin e bizneseve në bujqësi. Foto: Flickr Kjo është periudha më e ngarkuar për Katian. Bashkë me stafin e saj, ajo po përpiqet të plotësojë të gjithë volumin e kërkesave të fermerëve e agrobizneseve. Katia Zene është Administratore e Agro

Gjethet e Brokolit, Barishtet Plot Vlera Që Duhet T’i Përdorni

2 views

Gjethet e brokolit janë një ndër barishtet më të shëndetshme dhe më të pasura me ushqyes. Foto: Flickr Brokoli është një perime që shpesh nënvlerësohet nga konsumatori. Kjo perime me kurorë gjen vendin në tryezat tona dhe ofron shumë vlera dhe ushqyes. Megjithatë, duhet të dini që kurora e perimes është një copëz e vogël

1 2 3 43