V.B

“Prokurori i Durrësit burgosi zyrtarin e shtetit për hesap të organizatës kriminale”, Vasili: Rama reagon kur s’i pëlqen drejtësia

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar pasi Edi Rama deklaroi se prokurori i Durrësit ka shantazhuar dhe burgosur një zyrtar për hesap të një organizate kriminale. Vasili shprehet se Rama reagon sot kur i cenohet interesi dhe kur nuk i pëlqen drejtësia, ndërsa qeshte kur rrëmbeu Bashkinë e Durrësit pa ligj në Gjykatë. Postimi

Pse kjo orë e mbrëmjes është ideale për të bërë seks?

Ne nuk furnizojmë njerëzit me shifra të ardhura nga ajri! Por, duke bërë llogaritjet e rastit zbulojmë se francezët bëjnë dashuri 137 herë në vit, kundrejt 108 që është mesatarja. Dhe pjesa tjetër e botës? Duhet kohë për të mos humbur ritmin. Ky është një ritëm i përditshëm, i thelluar nga studiuesi Daniel Pink në

VIDEO/ Breshka e rrallë shfaqet në bregdetin e Vlorës

VLORË Një breshkë deti është gjetur e ngordhur mëngjesin e sotëm në zonën e Plazhit të vjetër në Vlorë. Breshka, e llojit “Dermochelys Coriacea”, ka dalë në breg të detit si pasojë e kushteve atmosferike të rënduara dhe erës së fortë që fryn në drejtimin jugor. Ndryshe breshka quhet kurriz lëkurore është shumë e veçantë

Historia e Fatimes, e para grua e veshur si burrë në odën e malësorëve

Fatime Sokoli lindi në Dragobi të Tropojës, më18 qershor 1948 dhe jetoi në Bajram Curr, aty ku heroizmi shqiptar kishte faqetë ndritshme të qëndresës shekullore kundër pushtuesve. Në ata shkrepa të Dragobisë u rritë bija eMalësisë, e cila nga mosha e re, falë talentit u rritë me tingujt e çiftelisë etë sharkisë, duke kënduar këngë

Banorët e Laknasit në protestë kundër ngritjes së thertores

Dhjetëra banorë të fshatit Laknas, në kryeqytet janë ngritur në protestë kundër ngritjes së një thertoreje.   Banorët i bëjnë thirrje shtetit që të ndërhyjë, ndërsa theksojnë se policia është duke vënë dorë mbi moshën e tretë.   Sipas banorwve në vendin ku është parashikuar të ngrihet thertorja, nga një kompani private, është pronë e

Helmimi i nxënësve në Shkodër, shefja e Infektivit: 34 raste të reja në 24 orë, presim rezultatin e analizave

Të paktën 60 nxënës janë paraqitur në spitalin e Shkodrës, pasi shfaqën shenja helmimi. Shefja e Infektivit në Shkodër Rezarta Bazhdari deklaroi se vetëm brenda 24 orësh ka pasur 34 raste të tilla, ku 8 nxënës aktualisht vijojnë të jenë të shtruar. Bëhet fjalë për nxënësit e një shkolle në Postricë, të cilët u helmuan

E mbani mend serialin ‘Esmeralda’…Nuk do ta besoni si duket aktorët e këtij seriali sot…

‘Esmeralda’ është telenovela lationa-amerikanemë e pëlqyer për publikun tonë, serial ky i transmetuar vite më parë. Aktorja e cila mban emrin e telenovelës, praEsmeralda, Leticia Calderon, ka qenë aktorja më atraktive e këtij seriali. Por edhe pse kanë kaluar shumë vite ajo kavazhduar të mbetet mjaftë e bukur. Më poshtë mund të shihni ndryshimin e