V.B

Arrestimi i këngëtarit Aleksandër Gjoka, ja çfarë thotë policia

Policia e Tiranës ka reaguar përmes një njoftimi zyrtar në lidhje me arrestimin e këngëtarit të njohur shqiptar, Aleksandër Gjoka. Siç raportoi dhe më herët ‘BalkanWeb’ këngëtari i rrokut u arrestua pak pas mesnate pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Burime zyrtare nga policia thanë se rreth orës 00.15, se Gjoka është ndaluar nga

Florian Mima dhe Eno Bozdo,takim me bizneset në qytetin e Beratit. Bizneset beratase ankohen për rënien e fuqisë blerëse, që po i çon drejt falimentimit

BERAT Florian Mima dhe Eno Bozdo,kanë zhvilluar sot në Berat një tur  takimesh në disa prej bizneseve të vogla që operojnë në Rajonin Nr.2 të qytetit të Beratit. Gazetarja Eneida Petova raporton për “Balkanweb” se takimet e organizuara nga Mima dhe Bozdo,të shoqëruar edhe nga anëtarë të kryesisë sē degës së PD-së Berat, kanë pasur

Macron: Javët e ardhshme vendimtare për luftën kundër Terr.ori.zmit në Afrikë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, përfundoi vizitën e tij tre-ditore në Afrikë duke i bërë homazhe viktimave të sulmit më të madh ekstremist në historinë e fundit të Nigerit. Macron, më 22 dhjetor, vizitoi vendin, ku u varrosën 71 ushtarë nigerienë pas sulmit të 10 dhjetorit në një kamp të ushtrisë. Gjatë vizitës së tij, Macron

“Bashkimi i forcave do bëjë të mundur…”, Basha kujton 30-vjetorin e themelimit të LDK: Keni gjithmonë mbështetjen tonë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kujtuar përmes një statusi në “Facebook” 30-vjetorin e themelit të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Basha thekson se LDK lindi në një kohë të errët pushtimi, si shpresë e shqiptarëve të Kosovës për çlirim kombëtar dhe demokraci. “Në themel të njërës prej arritjeve më të mëdha të historisë së

Presidenti kroat do zgjidhet në raundin e dytë, garë mes Kitaroviç dhe Milanoviç

Kandidati i qendrës së majtë, Zoran Milanovic dhe kandidatja e qendrës së djathtë, Kolinda Grabar-Kitarovic do të garojnë për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Kroaci, që do të mbahen më 5 janar të vitit të ardhshëm. Sipas rezultateve jozyrtare të përkohshme në mbi 99 përqind të vendvotimeve të procesuara, Milanovic fitoi 29.54 për

Moti për ditën e hënë, 23 Dhjetor 2019

Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Përgjatë luginave do të vërehet prania e mjegullës. Era do të fryjë në drejtimin Verilindje me shpejtësi mesatare 8 m/s në zonat bregdetare. Temperaturat do të variojnë në zonat malore nga 2 – 8°C, në zonat e ulëta nga 6 – 17°C dhe në zonat bregdetare

Arilena Ara fiton Festivalin e 58 të Këngës

Arilena Ara është shpallur fituese në Festivalin e 58-të të Kengës në RTSH. Këngëtarja e talentuar ka rrëmbyer çmimin e parë me këngën ‘Shaj’, me muzikë të Darko Dimitrov e Lazar Cvetkovski dhe tekst të Lindon Berishës, i njëjti autor i hitit të saj “Nëntori”. Arilena do të përfaqësojë Shqipërinë në muajin maj në Eurovizion.

Rëndohet bilanci nga aksidenti në Elbasan – Cërrik, shkon në 2 numri i viktimave

ELBASAN  Sot pasdite një aksident i rëndë automobilistik ndodhi në aksin rrugor Elbasan – Cërrik. Fillimisht u raportua për një të vdekur, ndërsa ka ndërruar jetë edhe personi që fillimisht mbeti i plagosur nga aksidenti. Gazetari Fatmir Popja raporton për “Balkanweb” se ka ndërruar edhe 56 vjeçari  Fatos Qosa. Aksidenti ndodhi në afërsi të fshatit

Reshjet e dendura/ Defekt në linjën e tensionit të lartë Fierzë – Fushë Arrëz, mbeten pa energji dy bashkitë e Pukës

PUKE Reshjet e dendura të shiut që kanë rënë gjatë ditës së sotme kanë bërë që të ketë defekt në linjën e tensionit të lartë Fierzë – Fushë Arrëz. Për pasojë, kanë mbetur pa energji bashkitë, Pukë dhe F. Arrëz. Ndërkaq, vështirësi qarkullimi ka në aksin Vau Dejës-Pukë. Bëhet me dije se në afërsi të