V.B

E sugjeroi ambasadorja e SHBA, çfarë thonë ekspertët për sistemin zgjedhor danez

Në debatin për ndryshimin ose jo të sistemit zgjedhor u përfshi këtë javë dhe ambasadorja e SHBA-së në Tiranë. Përmes një email-i që mësohet se iu ka mbërritur 4 perfaqësuesve të Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, Yuri Kim iu sugjeron palëve që nëse do të ndërhyjnë për të ndryshuar sistemin elektoral siç kërkon opozita parlamentare,

Ironia e mjekut të njohur: Duket se qeveria ka të dhëna që virusi ka qejf të “punojë” ditën e diel!

Mjeku i njohur Sotiraq Lako ka ironizua disa prej vendimeve të institucioneve lidhur me izolimin e qytetarëve. Në një status në Facebook, Lako thotë se institucionet duhet të kenë të dhëna që ekspertët nuk i kanë dhe sipas të cilave virusi ka qejf të punojë ditën e diele. “Protestat për Teatrin, praktikisht e rrezuan “distancimin

Vasili: Ambasadorja të flasë me emra për ata që po sabotojnë reformën në drejtësi. Nuk ka përgjegjësi kolektive!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në një intervistë për Ora News dhe pse ndan shqetësimin e Ambasadores, nuk është dakord me fajin kolektiv për autorë e sabotimit të reformës në drejtësi. Për Vasilin tashmë është e qartë se përgjegjësi kryesor, që e ka sabotuar nga fillimi reformën në drejtësi është kryeministri Edi Rama. Bashkëpërgjegjës për

Ka nisur koncerti i këngëtares Leonora Jakupi për Skenderajn

20:55, 24 Maj 2020 Ka nisur koncerti i këngëtares Leonora Jakupi për vendlindjen e saj, Skenderajn Ky koncert vjen në bashkëpunim të Komunës së Skenderajt dhe televizionit Klan Kosova i cili është përkujdesur që në këtë kohë pandemie, t’i argëtojnë të gjithë qytetarët e Kosovës dhe më gjerë. Ju mund ta ndiqni performancën e drejtpërdrejt

Rama: Plan i ri kombëtar për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri Rama tha se synimi i qeverisë është që në 4 mujorin e fundit të viti të vendoset rimëkëmbja ekonomike familjare dhe e shtetit me planin e ri kombëtar të rimëkëmbjes ekonomike dhe vitin tjetër të kalohet ky ngërç ekonomik i krijuar si pasojë e pandemisë. “Shumë shpejt do të paraqesim planin e ri kombëtar