V.B

Ndoka: Gjuzi nuk mund të zë vendin tim në studio, Gjuzi: Nuk mund të zë vendin e një kristiani si Ndoka!

Në emisionin ”Arena”, në fund të pjesës së tretë është larguar ish-deputeti Nard Ndoka dhe në pjesën e katërt ka ardhur deputeti Kujtim Gjuzi. Por, Ndoka e ka pasur të vështirë t’i lëshojë vendin Gjuzit në studio, dhe Gjuzi të vështirë të zë vendin e Ndokës. Hila: ”Zoti Ndoka, faleminderit që ishit në studio, vendin tuaj

Ndoka: Ikëm nga Kuvendi se nuk diskutohet më, edhe në sondazhet e PS-së besimi tek opozita është rritur

I ftuar në “Arena”, ish-ministri i Shëndetësisë Nard Ndoka u shpreh se opozita doli nga parlamenti, pasi ky i fundit nuk ishte më një vend ku mund të debatohej dhe të silleshin ide alternative. Ndoka shtoi se opozita e bashkuar është formacioni më i madh politik në 30 vitet e fundit në vend. Nard Ndoka: Jemi

Politika përçan “Trojën” (VIDEO)

20:39, 17 Qershor 2020 I vetëm doli në skenë. Kjo ishte përformanca e fundit e vokalistit të bendit “Troja”, Bujar Berisha, kur mori pjesë në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje më 12 qershor. Në fakt grupin “Troja” nuk do t’i shohim më bashkë duke përformuar para fansave. Lajmin për përçarjen e dha vetë rok grupi përmes

Mjeku pneumolog: Shqetësuese rritja e rasteve me covid19 në institucionet publike

Mjeku pneumolog Arjan Mezini deklaroi se ne tashmë duhet të ndërgjegjësohemi dhe të respektojmë protokollet për mbrojtjen nga Covid 19. Mezini ka theksuar se rritja e numrit të rasteve pas rihapjes ishte normale, por shqetësuese ishte fakti që numri më i madh i rasteve janë konstatuar tek institucionet publike dhe personeli mjekësor. Gjithashtu ai shprehet

Materniteti i Vlorës rrezikon mbylljen, sanitarja del pozitive me covid19, djali punon si infermier

Materniteti në qytetin e Vlorës rrezikon që të mbyllet dhe stafi të vihet në karantinë të detyrueshme. Shkak është bërë një sanitare, e cila ka rezultuar e infektuar me COVID. Sanitarja e infektuar ka edhe fëmijë që punon infermier në urgjencën e poliklinikës, i cili është larguar nga puna për të qëndruar në karantinë të

Me 4 fëmijë, njëri nuk dëgjon, nëna shpërthen në lot: Dua të jetë si gjithë fëmijët e tjerë

Programi “Historia ime”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e vështirë të nënës së 4 fëmijëve. Klodiana Firanji nga qyteti i Korçës rrëfeu në studio se kur djali i saj ishte 3 vjeç, ajo kuptoi se kishte probleme me dëgjimin. Pas vizitave të kryera, mjeku e këshilloi që t’i vendoste aparat dëgjimi dhe

Ilaçi që vret koronavirusin/ Shefja e Infektivit: Ja si po përdoret ‘deksametazoni’ tek të sëmurët me COVID-19 në Shqipëri

Studiuesit britanikë të Universitetit të Oxford thanë se deksametazoni (Dexamethasone) që përdoret që prej viteve ‘60 për të zvogëluar inflamacionin për sëmundje të tilla si artriti, ulë shkallën e vdekjes me rreth një të tretën në më shumë se 2 mijë pacientë të sëmurë rëndë me Covid-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Por a përdoret

“Shitet mish ariu!” Pas lajmit të ‘The Independent” reagon pronari i lokalit në Drilon

Një artikull i prestigjiozes britanike ‘The Independent’ ngriti një shqetësim të  bërë nga organizata e mbrojtjes së kafshëve ‘4 putrat’ (Four Paës), e cila kishte zbuluar se në një lokal në Shqipëri shitej mish ariu, një ushqim i padëgjuar më parë në të gjithë Evropën. Në artikull vihej në dukje dhe fakti se ushqimi i kafshëve të