V.B

Basha për Vizion Plus: S’jam penduar për mandatet, hyj në zgjedhje që neser

3 views

Pyetje: Zoti Basha, më 18 tetor Këshilli Europian vendosi të mos hapë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Pse mendoni ju qëështë faji i qeverisë, përgjegjësia e qeverisë? Pse kërkoni ju zbatimin e skenarit maqedonas për shkuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme?   Lulzim Basha: E para, nuk e them unë. E thotë

Komenti epik i Encës për lëndët narkotike: Ku e harrova…

2 views

Enca Haxhiaj njihet nga publiku si këngëtarja pa komplekse. Si për zhveshjen apo fotot provokuese nërrejtet sociale, këngëtarja nuk ka mohuar se ka provuar lëndët narkotike. Së fundmi këngëtarja ka marrë rolin e aktoresnë filim e Ermal Mamaqit dhe duket se kjo i ka afruar shumë artistët. Në postimin e fundit të Mamaqit ku në

Detaje të reja nga grabitja e postës në Fushë – Bulqizë

1 views

Një ditë pas grabitjes me armë zjarri të degës së postës shqiptare në Fushë Bulqizë kanë dalë edhe detaje të reja të ngjarjes. Burime pranë Policisë së Bulqizës thanë për Vizion Plus se grupi hetimor ka gjetur prova të forta në vendin e ngjarjes që mund të çojnë në zbulimin dhe kapjen e autorit.  

10 familjet mbretërore më të pasura në Europë

2 views

Kur flasim për familje mbretërore shumë prej nesh mendojnë për Mbretëreshën Elizabeth II e cila është ndër më të njohurat, por jo më të pasurat në Europë. Disa nga familjetmbretërore kanë raportuar vlerën neto të cilat kapin edhe shifra në miliarda. Ja disa ngafamiljet mbretërore me vlerën më të lartë neto në Europë ku përveç

Rruga e Lumit të Vlorës/ Përparësi shpronësimi i banorëve të prekur

1 views

TIRANË, 23 tetor/POST/ Ecuria e procedurës së shpronësimeve të banorëve, të cilët janë prekur nga ndërtimi i Rrugës së Lumit të Vlorës ishin në qendër të takimit të zhvilluar mes deputetit të Partisë Socialiste të qarkut të Vlorës, Vullnet Sinaj me Drejtorin e Shpronësimeve të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Erald Elezi. Gjatë takimit, Elezi e njohu

Shkurte Gashi shfaqet atraktive në fotosesionin me veshje sportive

1 views

Këngëtarja Shkurte Gashi, si rrallëherë ka publikuar një fotosesion. Ajo është shfaqur me veshje ngjyrë të gjelbër të mbyllur, me makijazh, flokët të bëra me dredha. Artistja, kapozuar para kamerës, fotot i ka postuar në ‘Instagram‘ dhe ka marrë vëmendjen endjekësve. Shkurta, ka marrë komente të shumta duke e përgëzuar për dukjen.

Lleshaj takim me maturantë të Tepelenës: Bashkëpunimi me qytetarët, i domosdoshëm

2 views

“Në gjimnazin e Tepelenës për të parë edhe një herë se sa e domosdoshme është nevoja e komunikimit me qytetarët në tërësi dhe me të rinjtë në veçanti. Maturantët e Tepelenës janë plot kurajo dhe ambicie pozitive”-, bënë të ditur ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një takim me gjimnazist të Tepelenës. POST.mk

Kush është politikani i vetëm që aktorja e njohur e ka parë në premierat e filmave

2 views

Aktorja e mirënjohur kosovare, Adriana Matoshi, ishte e ftuar në emisionin e mëngjesit në T7, #gjesi. Matoshi ndër tjera foli edhe për prezencën e udhëheqëve të shtetit në premierat e filmit, shkruan POST Express. “Albin Kurtin në krejt premierat filmave e kom pa! Kërkush tjetër s’ka ardhë”, tha aktorja duke potencuar faktin që është apolitike.

1 2 3 61