V.K

Sindikata e REK Osllomej dhuroi pajisje mbrojtëse në spitalin e Kërçovës

Shkup, 10 prill 2020 (POST) – Sindikata e REK Osllomej ka dhuruar pajisje mbrojtëse në Qendrën mjekësore Kërçovë. Sipas EEM, janë dhuruar 2.000 doreza, 1.000 maska, 120 pako pajisje për dezinfektim dhe është bërë dezinfektimi i ambienteve të spitalit. Sindikata e REK Osllomej që në fillim të krizës shëndetësore, siguroi pajisje mbrojtëse edhe për punonjësit

Filipçe dhe Tavilah porosisin që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi dhe t’i japin mbështetje të vërtetë sistemit shëndetësor

Shkup, 10 prill 2020 (POST) – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe mbrëmë në profilin e tij në Fejsbuk ka postuar një video mesazh të shefes së Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në Shkup, Xhihan Tavilah, e cila u bën thirrje qytetarëve që mos të dalin nga shtëpitë e tyre, përveç në situatat kur me të

Qytetarët nga ora 16 në fundjavë të vazhduar në karantinë

Shkup, 9 prill 2020 (POST) – Ndalesa e lëvizjes së popullatës sot fillon nga ora 16:00 dhe do të zgjasë deri të hënën në orën 05 00. Me këtë fillon karantina 61 orëshe për të gjithë qytetarët në të gjithë vendin. Sipas vendimit të Qeverisë, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, ora policore gjatë ditëve

What happened? There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed. What can I do? If you are a visitor of this website: Please try again in a few minutes. If you are the owner of this website: There is an

Numri i të sëmurëve nga Kovid-19 ka arritur 663, në Klinikën Infektive shtatë pacientë në gjendje kritike

Shkup, 10 prill 2020 (POST) – Me 46 persona të rinj të sapoinfektuar me koronavirus, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me Kovid-19 në vend arriti në 663. Ndër të infektuarit është rasti i parë i regjistruar i këtij virusi në Probishtip. Deri më tani, numri i pacientëve të shëruar është 37, ndërsa numri

Videosesioni “Kovid-19, pyetje dhe përgjigje: Si psikologjikisht ta mundim koronavirusin”

Shkup, 10 prill 2020 ((POST)) – Përmes onllajn strim në videosesionin “Kovid-19, pyetje dhe përgjigje: Si psikologjikisht ta mundim koronavirusin”, sot do të flasë Marijana Stankoviq, specialiste për psikologji mjekësore, konsultante konjitive biheviorale pranë ISHP “Klinika Universitare për Psikiatri” dhe Ivo Kunovski, psikolog pranë ISHP “Klinika Universitare për Psikiatri”. Seria e videosesioneve informative “Kovid-19, pyetje dhe

Turqi, rritet në 908 numri i të vdekurve nga COVID-19

Turqia konfirmoi 96 viktima të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19) gjatë 24 orëve të kaluara, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të vdekurve në 908. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusin është rritur në 42.282, pasi 4.056 njerëz të tjerë kanë rezultuar pozitivë në testet për virusin, treguan të dhënat

Çekia dërgon një milion maska për RMV

Shkup, 10 prill 2020 (POST) – Një aeroplan ushtarak me donacion nga Republika Çeke duhet të aterojë sot në Aeroportin e Shkupit. Sekretariati për Çështje Evropiane informoi se aeroplani ushtarak me ndihmë për Maqedoninë e Veriut dje është nisur nga Praga, por për shkaqe teknike nuk ateroi në Shkup, pas çka sërish është kthyer në

Mot me diell me temperaturë deri 25 gradë

Shkup, 10 prill 2020 (POST) – Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore e cila do të përforcohet në verilindje dhe në rrjedhën e poshtme të Vardarit. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri gjashtë gradë, ndërsa e ditës prej 14 deri