V.K

Boki 13 ka kërkuar dy milionë euro nga kumbari i biznesmenit Mitrevski për rastin e PSP-së

Shkup, 25 dhjetor 2019 (POST) – Në Gjykatën Penale në seancën e sotme për rastin “Reket” dëshmoi avokati Sasho Boshkov i cili tha se i akuzuari i parë Bojan Jovanovski – Boki 13 ka kërkuar prej tij para për rastet të cilat i ka drejtuar Prokuroria Speciale Publike kundër kumbarit të tij biznesmenit Zoranço Mitrovski.

Pingpongu i gënjeshtrave Rama – Vuçiç

Të hënën në mbrëmje, në emisionin “Open”, i gjendur përballë zv/kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Bujar Osmani, i bëra atij një pyetje të thjeshtë: “Po bëhet shumë zhurmë në Tiranë lidhur me faktin se ideja e minishengenit përkrahet nga BE. A mund të na thoni ju që jeni i përfshirë në këtë proces, se nga kush

Turqia arreston 3 anëtarë të dyshuar të DEASH-it

Burimet e sigurisë thonë se policia turke ka arrestuar tre anëtarë të dyshuar të DEASH-it kur ata kanë tentuar që të kalojnë në Turqi në mënyrë ilegale përmes kufirit lindor të vendit, transmeton Anadolu Agency (AA). Policia e anti-terrorit e provincës veriperëndimore turke Kocaeli filloi një operacion për të arrestuar të dyshuarit pasi zbuloi se

Urim nga Mickoski me rastin e Krishtlindjes katolike

Shkup, 25 dhjetor 2019 (POST) – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hrisitan Mickoski me rastin e ditës së Lindjes së Krishtit – Krishtlindjes dërgoi urim deri te pjesëtarët e besimit katolik dhe ipeshkvi të Shkupit dhe ekzarkut apostolik në vend Kiro Stojanov. “U dëshiroj në këtë festë të madhe krishtere shumë paqe, dashuri, shëndet dhe lumturi në

Spasovski: Nëse tejkalohen dallimet nuk kemi problem që zgjedhjet të mbahen më 12 prill

Shkup, 25 dhjetor 2019 (POST) – Duhet të tejkalohen dallimet rreth bllokimit të miratimit të ligjeve në Kuvend dhe në këtë rast nuk kemi problem që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbahen më 12 prill, thotë ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në komentin e deklaratës së djeshme të kryeministrit Zoran Zaev për mundësinë që

FOTO/ Ja si festohen Krishtlindjet në botë

Nga Australia në Amerikë, festimet që shënojnë një nga ditët më të shenjta në kalendarin e krishterë po ndodhin. Ja disa nga imazhet më të bukura nga e gjithë bota. 1.Sri Lanka Fëmijët katolikë në Sri Lanka janë veshur si engjëj në Kishën e Shën Antonit. Të Dielën e Pashkëve, kisha u shënjestrua nga bomba

Ekspozitë etnologjike në Kumanovë

Kumanovë, 25 dhjetor 2019 (POST) – Ekspozitë etnologjike e etnologëve, Milica Peshevska Nikolovska dhe Nadica Petkoviq do të hapet sonte në Galerinë e Arteve në Kumanovë. Banorët e Kumanovës do të kenë mundësi të shohin rreth 40 qilima, pjesë e koleksionit të pasur të muzeut të Kumanovës. Autoret Nikolovska dhe Petkoviq thonë se vizitorët do të

Hisen Berisha: Partitë duhet të fitojnë mbi 50% për qeverisje stabile

Partitë politike duhet të garojnë me individë kredibilë dhe të fitojnë mbi 50%, për të vendosur stabilitet politik institucional në qeverisje. Këtë kisha proklamuar edhe si objektiv politik të fushatës elektorale. Është evidente se në listat e partive politike ka pasur të tillë por rezultati zgjedhor është zhgënjyes për të gjitha partitë garuese, qofshin edhe ato

Kur dhimbja kthehet në forcë, i sëmuri me kancer dhe infermierja duet në natën e Krishtlindjeve

Nata e Krishtlindjeve është vetëm disa orë larg, një natë plot gëzim ku njerëzit shpërndajnë mirësi dhe lumturi. Por në një natë të shenjtë për të gjithë besimtarët e krishterë, një 67 vjeçar nga Tennessee mori një lajm shumë të keq. Mjekët i treguan se atij i ishte rikthyer kanceri prej të cilit ishte kuruar