Author

M.T

M.T has 3715 articles published.

Сообраќајот по влажни коловози – намалена видливоста на Плетвар поради магла

во категорија Македонија од

Сообраќајот во Македонија се одвива по влажни коловози. Низ целата земја врне дожд, додека снег врне во Крива Паланка, Страцин, Куманово, Тетово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Павлешници и Кула, информираат од АМСМ.

Продолжи да читаш

Боздаг: Турската армија ќе се повлече од Африн по завршување на операцијата

во категорија Свет од

Турската армија ќе го напушти сирискиот реон Африн по завршување на операцијата, што почна денеска, изјави турскиот вицепремиер Бекир Боздаг.

Продолжи да читаш

По турскиот воздушен напад, Русија ја повлекува војската од Африн

во категорија Свет од

Руското министерство за одбрана денеска соопшти дека ја повлекува војската распоредена во близина на сиријскиот град Африн, откако турските авиони извршија воздушен напад.

Продолжи да читаш

Разбиена група во Хрвтска и Словенија, присилувале Кинези да работат во кол-центри

во категорија Регион од

Благодарение на заедничка акција на словенечките и хрватските безбедносни сили, прекинат е меѓународен ланец на организирана криминална група што се занимавала со трговија на луѓе.

Продолжи да читаш

(ВИДЕО)Силен ветер ги фрла авионите како да се од хартија

во категорија Свет од

Драматичната снимка на слетување на авион на аеродромот Шипхол во Амстердам го прикажува авионот кој се бори со силни странични удари на ветрот,  кои за малку ќе го оневозможиле слетувањето.

Продолжи да читаш

Ердоган: Почна воената операција во Африн

во категорија Свет од

 

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека во сирискиот регион Африн, кој е под контрола на Курдите, почна воена операција откако турската армија извршти трансгранично гранатирање.

Продолжи да читаш

Пожар во стан во Карпош, нема повредени

во категорија Македонија од

Во стан на приземје од зграда на ул. „Пелистерка“ во Карпош, во близина на ТЦ Сити мол, во 14.30 часот избувнал пожар во кој е оштетена една соба, а настанало поголемо зачадување.

Продолжи да читаш

Макрон: Британија би можела да има посебен договор со ЕУ

во категорија Свет од

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека Велика Британија би можела да постигне посебен трговски договор со Европската Унија по Брегзитот.

Продолжи да читаш

Оди на почеток