F.S

Inter ia plotëson ëndrrën Lukakut, e takon atë me Adrianon

Romelu Lukaku ka plotësuar ëndrrën e tij të madhe. Ylli belg i Inter, Romelu Lukaku, kishte një ëndërr që nuk e kishte realizuar deri sot – takimin me Adriano. Lukaku gjithmonë ka bërë të ditur se ka qenë Adriano ai i cili e ka motivuar atë të rritet si lojtarë, dhe dëshironte një bisedë me

Përdorimi i Microsoft Teams është rritur me 1,000% gjatë muajit Mars

Me pandeminë Covid-19 që detyroi miliona të punojnë nga shtëpia, nuk përbën surprizë të dëgjojmë rritje masive të përdorimit të aplikacioneve e shërbimeve si Zoom, Google Meet dhe Microsoft Teams. Ditën e sotme Microsoft ofroi disa statistika përdorimi të Teams gjatë periudhës së izolimit. Më 16 Mars raportoi 900 milionë minuta takime në Teams gjatë

Lazio synon ta blindojë Strakoshan

Skuadra e Lazio vazhdon të kalkulojë në Strakoshan. Përkundër interesimit të madh për portierin e Lazio, Thomas Strakosha, romakët nuk mendojnë të dorëzohen nga lojtari. Portieri i kombëtares së Shqipërisë, i cili mbron ngjyrat e Lazio, kërkohet edhe në Premierligë, por skuadra e tij nuk është gati të heq dorë nga ai. Kontrata e Strakosha

Sulmuesi i njohur: Barcelona provoi të nënshkruante me mua

Wissam Ben Yedder, ish-sulmuesi i Sevilla që tani luan për Monacon dhe është golashënuesi më i mirë në Ligue 1 me Kylian Mbappé të PSG me 18 gola, ka zbuluar se Narcelona ka bërë një numër përpjekjesh për të nënshkruar me të gjatë vitit të kaluar. “Unë kam qenë në gjendje të shkoj atje në

UEFA sqaron alarmin e shtypit britanik!

Nëpërmjet një zëdhënsi, UEFA ka përgënjeshtruarb mundësinë për të kufizuar qytet pritëse që në vitin 2021 do të presin Europianin e futbollit që ishte parashikuar këtë verë por që u shty si pasojë e emergjencës së koronavirusit Covid-19. “UEFA Euro 2020 do të zhvillohet mes 11 qershorit dhe 11 korrikut 2021 me qëllimin për të

2020 nuk do të ketë emoji të reja për shkak të koronavirusit

Një efekt që koronavirusi do të ketë për vitin e ardhshëm janë emoji-t e reja. Organizata jofitimprurëse e cila standardizon përdorimin e emoji për Android dhe iOS tha se do të shtyjë debutimin e emoji të reja vitin e ardhshëm për në Shtator të 2021. Konkretisht siç edhe Unicode shpjegon, emoji të cilët aprovohen në

Ardian Kozniku tregon se çfarë iu tha Franjo Tuxhman në një moment! A e dinte se është i Kosovës?

Legjenda e futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, si sot i kujtohet kur presidenti i Kroacisë në vitin 1998, Franjo Tuxhman, e kishte vizituar kombëtaren e Kroacisë, para ndeshjes gjysmëfinale në Kampionatin Botëror –  “France 98”. Ishte një moment i paharrueshëm dhe emocionues kur u takuan me Tuxhmanin. Kozniku me Kroacinë fituan medaljen e bronztë në atëkohë.

Tifozët e Everton-it i kanë pritur entuziazëm

Tifozët e Everton-it i kanë pritur entuziazëm zërat që flasin pr një transferim të mundshëm të Cengiz Under te skuadra e Ancelott-it. Kanë qenë të shumta komentet e tyre në Tëitter për yllin e Roma-s: “Nëse do  të realizohej një këmbim me Bernarnd, ne do të përfitonim”, ka shkruar një tifoz i Toffees. Një tjetër

Çudia në Keni, ja si garuan

Pandemia që u shfaq në tërë globin, ka ndalë të gjitha garat sportive, me përjashtim që po zhvillohet kampionati i futbollit ë Bjellorusi dhe sot është mbajtur edhe një garë e atletikës. Virusit korona paralizoi botën e sportit, megjithëkëtë, 30 atletë kenianë garuan në Gjysmë maratonë, duke vrapuar 21 kilometra, por jo si një grup,

Klubi i Superligës nuk do t’i zvogëloj pagat

Janë bërë 1 muaj që prej zhvillimit të ndeshjes së fundit në Superligën e Kosovës në futboll, e gjitha kjo si shkak i përhapjes së koronavirusit. Ndërsa, së fundi në Kosovë është debatuar lidhur me pagat e futbollistëve, ndaj të cilëve edhe kërkohet një gjë e tillë, si shenj ndihme ndaj klubeve të cilat po