F.S

Cristiano Ronaldon synon trofeun e tij të 31-të

Sot do të luhet finalja e Kupës së Italisë, ndërmjet Napolit dhe Juventusit. Me këtë rast, super-ylli portugez është në kërkim të trofeut të 31-të të tij personal. Ai me ardhjen në Torino, dhe me fitimin e kampionatit të kaluar, si dhe Superkupës së Italisë numëron gjithsej 30-të tituj të fituar. Ronaldo ka fituar gjithçka

Portugalia merr vendim për të ardhmen e trajnerit, Fernando Santos

Fernando Santos trajneri që udhëhoqi Portugalinë drejt titullit të kampiones së Europës në 2016-ën do ta drejtojë përfaqësuesen luzitane edhe në 3 kompeticione madhore të tjera. Federata Portugeze ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me trajnerin 65-vjeçar deri në përfundim të Euro 2024. Me shtyrjen e Euro 2020 për në vitin 2021, Fernando Santos do të

Mbi 8,000 ATM Bitcoin janë instaluar në mbarë botën

Numri i ATM Bitcoin në mbarë botën u rrit me 150% në 2 vitet e fundit sipas të dhënave të kompanisë Norvegjeze të shërbimeve financiare AksjeBloggen. Që nga prezantimi i ATM-së së parë në 2013-ën, mëse 8 mijë makineri tashmë janë instaluar në 75 vende të botës duke treguar një rritje të shëndetshme të industrisë

Guardiola konfirmon të ardhmen e David Silvas

Kontrata e tij me Manchester City skadon më 30 qershor, por prej kohësh David Silva ka deklaruar se do të largohet nga skuadra kampione e Premier League. Silva luan prej 10 vitesh me “citizens”. “Edhe pse kontrata e tij përfundon pas dy javësh, David do të qëndrojë me ne deri në fund të këtij sezoni”,

Munishi ka këto fjalë për Blend Baftiun

Skuadra e Ballkanit do të luajë sot në udhëtim te Feronikeli në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës. Për këtë takim, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ka zgjedhur rrjetet sociale për të motivuar top-sulmuesin e tyre, Blend Baftiu. Me anë të një̈ shkrimi në ‘Facebook’, Munishi ka shkruar se Baftiu do të mbahet në

Dropbox lançon menaxherin e fjalëkalimeve

Një shfaqje e fundit në Play Store la të kuptohej se se ky moment po vinte ndërsa Dropbox zyrtarisht prezantoi menaxherin e fjalëkalimeve edhe pse në fazën beta. Quajtur Dropbox Passwords, menaxheri i fjalëkalimeve është ajo çfarë prisni. Duke përdorur teknologjinë e Valt blerë vitin e kaluar, kompania mund të ruajë dhe sinkronizojë fjalëkalime mes

Sot zhvillohen dy gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Me fillim nga ora 16:30, do të zhvillohen gjysmëfinalet për Kupën e Kosovës, në ‘Rexhep Rexhepi’ Feronikeli e pret Ballkanin, ndërsa Prishtina udhëton në ‘Bajram Aliu’ ku do të takohet ndaj Drenicës. Takimi i parë gjysmëfinal në Suharekë ndërmjet Niklit dhe Ballkanit, është mbyllur me barazim pa gola. Feronikeli kampioni në fuqi, synon që Kupa

Feronikeli e Ballkani kërkojnë biletën për në finale, përballen sot në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’

Sot vazhdojnë ndeshjet e dyta gjysmëfinale në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Ndeshja e parë e zhvilluar në Suharekë ndërmjet Ballkanit e Feronikelit përfundoi baras pa gola, kurse tani Feronikeli ka përparësinë e terrenit vendas. Feronikeli, kampion në fuqi synon që Kupa e Kosovës të mbetet në Drenas, kurse Ballkani kërkon ta fitojë

100 ditë pushim, sot rikthehen “ethet” e Premierligës

Sot bëhen plot 100 ditë që kur u zhvilluan ndeshjet e fundit në Premierligë. Më pas, liga u pezullua për shkak të pandemisë së koronavirusit. Kurse nesër zyrtarisht rikthehet Premierliga. Dy ndeshje do të jenë në program, me njërën e cila do të jetë super përballje. Manchester City do ta pres Arsenalin, ndeshje e cila

Lewandowski, pas triumfit në Bundesligë: Duam të luajmë më mirë në Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, dëshiron ta shohë skuadrën e tij në formë edhe më të mirë në Ligën e Kampionëve, pasi bavarezët arritën ta sigurojnë edhe matematikisht titullin e tetë radhazi të Bundesligës. Goli i shënuar nga Robert Lewandowski në pjesën e parë të fitores me rezultat 1:0 të Bayernit kundër Werder Bremenit