F.S

Eros Grezda i ka dy oferta nga Katari

EROS GREZDA mund të shfrytëzojë një rrugëdalje nga ferri i tij i Rangers me dy klube në Katar të interesuar për shqiptarin para se të përfundojë afati i transferimit të tyre javën e ardhshme. Lojtarit i është thënë që ai nuk do të luajë përsëri për Rangers nga menaxheri Steven Gerrard pasi Grezda dyshohet se

Spoti publicitar “hedh dritë” mbi të ardhmen e Jose Mourinhos

Jose Mourinho vijon të mbetet i papunë, por duket se e ardhmja e tij tashëm do të jetë Bayerni i Mynihut. Disa konfirmime i ka dhënë vetë tekniku gjerman, që në një intervistë për mediat angleze ka thënë se po studion gjuhën gjermane. Megjithatë ditën e sotme kanë ardhur edhe konfirmime të tjera, nga një

Piatek e kalon Milanin në epërsi

Milani është duke e mposhtur 0-1 në udhëtim Torinon Ishte sulmuesi, Krzysztof Piatek, ai që zhbllokoi rezultatin në këtë takim në minutën e 19’, raporton Gazeta Express. Ai shënoi për 0-1 nga penalltia. BURIMI: https://www.gazetaexpress.com/sport/

Bien grekët, ngrihen bullgarët – Shitja e Telekom “përmbys” listën e investitorëve të huaj

Shitja e kompanisë Telekom Albania ka sjellë ndryshime të mëdha në strukturën e investimeve të huaja sipas shteteve në tremujorin e dytë të vitit. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se stoku i investimeve greke është përgjysmuar në 550 milionë euro, nga afro 1.1 miliardë euro që kishte qenë deri në tremujorin e parë.

Torino – Milan, startojnë Hernandez, Leao dhe Bennacer

Janëpublikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Torinos dhe Milanit. Torino dhe Milani do të përballen në ora 21:00 në kuadër të xhiros së pestë në Serie A, raporton Gazeta Express. Torino: Pas Pak… Milan: #TorinoMilan subs: Donnarumma A., Reina, Conti, Duarte, Gabbia, Rodríguez, Biglia, Bonaventura, Krunić, Borini, Castillejo, Rebić#SempreMilan https://t.co/zr1brGL3B0 — AC Milan (@acmilan) September

OnePlus 7T vjen me Android 10 dhe çmim të pakrahasueshëm

Në vitet e fundit OnePlus ka aplikuar një cikël rifreskimi prej gjashtë muajsh mes produkteve të kompanisë. Modeli në fjalë ka funksionuar siç duhet dhe ka trazuar ujërat e shumë konkurrentëve të cilët përpiqen të ruajnë shitjet stabile. Si zakonisht flagshipi i dytë i vitit është një rafinim i të parit. OnePlus 7T adopton ekranin

Alves: “Besoj se do të shohim dhe do të dëgjojmë shumë për Vinicius së shpejti”

Talentii Real Madridit, Vinicius Junior,  ështëduke u konsideruar si lojtari i ri më i mirë në botë dhe ikona e Brazilit, DaniAlves jep miratimin për 19-vjeçarin. Talentibrazilian shënoi golin e parë mbrëmë në “Santiago Bernabeu” për sezonin2019/20, në fitoren 2-0 të Real Madridit kundër Osasunës. Aidebutoi me Flamengon në moshën 16-vjeçari dhe Reali e nuhati

‘FIFA e lejon Crvena Zvezdën që të luajë në Kosovë’

Mediet serbe shkruajnë se FIFA ka intervenuar në krah të Serbisë që Crvena Zvezda të luajë në Kosovë,. Shorti i Kupës së Serbisë i kishte vënë përballë Crvena Zvezdën dhe Trepçën, derisa ishte vendosur që kjo ndeshje të luhej në Zveçan. “Më 20 shtator shtëpia botërore e futbollit, FIFA e ka informuar presidentin e Federatës

AKEP, ja domainet .al që duhet tu përditësohen të dhënat

AKEP administron Domain-in “.al” bazuar në pikën k) të nenit 8 të Ligjit Nr. 9918 datë 19.5.2008 “Për komunikimet elektronike në Republikën e Shqipërisë” i ndryshuar. Në zbatim të përcaktimit të mësipërm ligjor, AKEP ka miratuar Rregulloren Nr. 2 datë 21.02.2008 “Për regjistrimin dhe administrimin e emrave të domaineve nën “.al”” e ndryshuar, e cila gjendet e