F.S

Beckham tregon si do të duket stadiumi i Interit

1 views

David Beckham ka zbuluar sot projektin për ndërtimin e një stadiumi dhe një megakompleksi sportiv në pronësi të skuadrës së Interit të Miamit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që do të quhet “Miami Freedom Park & Soccer Village”. Projekti pritet të kushtojë rreth 900 milionëeuro dhe do të realizohet në harkun kohor të tre

Vllaznia rikthehet te fitorja, Flamurtari “përpëlitet” në fund

2 views

Vllaznia është rikthyer te fitorja, teksa në javën e 9-të ka mposhtur Flamurtarin me rezultatin 3-1, një sukses ky që vjen atëherë kur duhej për shkodranët. Në Vlorë, pjesa e parë është më emocionuesja, pasi dhe skuadrat luajtën me forca të barabarta. Dy gola të shpejtë, fillimisht është Kruja që kalon kuqeblutë në epërsi në

Instagram kundër promovimit të kirurgjisë kozmetike

2 views

Instagram-i do t’i heqë të gjithë filtrat që promovojnë kirurgjinë kozmetike, për shkak të shqetësimeve se ato dëmtojnë shëndetin mendor të njerëzve. Hulumtimet kanë sugjeruar se filtrat, që ndryshojnë fytyrën, mund t’i bëjnë njerëzit të ndjehen më keq në lidhje me mënyrën se si duken, raporton BBC. Instagrami, i cili zotërohet nga Facebook-u, tha se

Barça do t’i shesë tre futbollistë

2 views

Gjiganti katalunas është i gatshëm t’i shesë tre lojtarët e tij në janar, Rakitic, Alena e Puig Barcelona është i gatshëm t’i largojë tre mesfushorë në afatin kalimtar të janarit, njofton e përditshmja spanjolle Sport, përcjell Gazeta Express. IvanRakitic, Carles Alena e Riqui Puig janë konsideruar të panevojshëm nga klubi, icili po planifikon t’i shesë

Sarri: Klubet angleze na kalojnë vetëm me para në Ligën e Kampionëve

2 views

Profesionalizmi nuk është i mjaftueshëm për ekipet italiane për të garuar në Evropë me klubet e mëdha e të pasura angleze, ka paralajmëruar trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri. Maurizio Sarri beson se futbolli italian është mëprofesionist sesa ai anglez, mirëpo e pranon se dallimi në aspektin financiarmes dy vendeve e bën të vështirë për klubet

Kompjuteri kuantik i Google ka bërë atë që superkompjuterit më të fuqishëm në botë i duhen 10,000 vite

2 views

Google zyrtarisht tha se ka arritur “supremacinë kuantike” sipas një artikulli të ri të publikuar në gazetën shkencore Nature. Lajmi vjen një muaj pasi letra kërkimore e Google u publikua aksidentalisht online. Tashmë është zyrtare që do të thotë se detajet e plota të hulumtimit janë publike. Google thotë se procesori 54-kubit Sycamore arriti të

Juventusi, i vendosur ta transferojë Kanten

2 views

Mesfushori francez pëlqehet tej mase nga trajneri Maurizio Sarri, me të cilin kishte punuar në Chelsea Juventusiështë i interesuar për ta transferuar mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kante. Lajmin e ka bërë të ditur portali italian, Calciomercato, përcjell Gazeta Express. Mirëpo,klubi anglez i kërkon plot 115 milionë euro për t’u ndarë nga kampioni i botësme Francën.

Pogba dhe De Gea mungojnë në stërvitjet e Man Unitedit

2 views

Paul Pogba dhe David de Gea kanë munguar në seancën stërvitore të së mërkurës, para se skuadra e Manchester Unitedi të udhëtojë në Beograd të Serbisë për ndeshjen e Ligës së Evropës kundër Partizanit. Fituesi i Kupës së Botës Paul Pogba nuk ka luajtur në asnjëndeshje që nga 30 shtatori, kur e lëndoi shputën e

Partnerët e Facebook ende nuk kanë dhënë mbështetje financiare për Libra

2 views

Asnjë prej 20 firmave të cilat kanë bashkëpunuar me Facebook lidhur me kriptomonedhën Libra, nuk kanë dhënë ende asnjë mbështetje financiare. Facebook tha në Qershor se bashkëthemeluesit duhet të injektonin 10 milionë dollarë secili por deri më sot asnjë marrëveshje nuk është finalizuar. Ngritur nga Facebook për të mbikëqyrur kriptomonedhën Libra, Libra Association zyrtarisht u

FFK-ja e dënon Ismet Munishin me dy ndeshje pezullim

2 views

Pas disfatës kundërDritës në xhiron e fundit, Ballkani ka marrë edhe një lajm tjetër të keq.Trajneri i skuadrës, Ismet Munishi, është dënuar nga Komisioni Disiplinor iFederatës së Futbollit të Kosovës me dy ndeshje pezullim. Të dielën, në stadiumin e qytetit të Gjilanit, Drita e pritiBallkanin për ndeshjen e xhiros së dhjetë, e cila kishte shumë

1 2 3 62