admin

Bashkëshorti i Rudina Dembacajt reagon pas lajmeve për divorcin

Ditën e djeshme aktorja shumë e dashur për publikun, Rudina Dembacaj ishte në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të lajmeve se ajo i ka dhënë fund martesës me bashkëshortin e saj, Aleksin me të cilin ka një vajzë. Rudina e pyetur nga mediat refuzoi të përgjigjej dhe tha se do flasë publikisht në

Ndikimi i Diabetit tek Stomaku dhe Tretja e Mirë – Çfarë Duhet të Dini

Arrorët përmbajnë edhe acid alfa linoleik dhe zink që përmirësojnë cilësinë e strukturës së flokut. Foto: Flickr Një ndër sëmundjet më të përhapura të globit pa dyshim që është diabeti. Shifrat e personave të prekur me të janë rritur thuajse si një epidemi gripi të zakonshëm e sezonal. Gjithsesi efektet anësore dhe simptomat e sëmundjes

Perimet Më Të Mira Për Pastrimin e Enëve të Gjakut

Panxhari i kuq ka shumë vlera shëndetësore, duke qenë se është i pasur me vitamina, minerale dhe përbërës organikë. Foto: Flickr Konsumi i rregullt i perimeve njihet si gurëthemeli i një regjimi të shëndetshëm ushqimor. Perimet janë të pasura me vitamina dhe minerale të cilat janë thelbësore për shëndetin. Ato përmbajnë gjithashtu shumë antioksidantë, të

A Ndikojnë Dhimbjet e Kokës tek Përshpejtimi i Plakjes së Trurit – Kujdesi që Ju Duhet

Shqetësimi i mjekëve është konkret në lidhje me masat që duhet ndërmarrë për ta parandaluar. Foto: Flickr Plakja e trurit është kthyer në kryefjalën e shqetësimeve mbarë botërore prej disa vitesh tashmë. Sipas të dhënave nga Instituti Internacional i Alzhaimerit të cilit i referohet AgroWeb.org, çdo 3 sekonda në botë dikush preket nga dementia apo

Tahiri, kur gjykata hyn dhunshëm në sherrin politik

Trupi gjykues që ndante fatin personal të Saimir Tahirit ka harxhuar shumë kohë në dhomën e këshillimit të enjtenpasdite. Raportimet e gazetarëve të terrenit thoshin se tre gjyqtarët kishin nisur madje të debatonin ashpër në lidhje me tre akuzat e rënda me të cilat prokuroria kërkonte të mbyllte pas hekurave ish-ministrin për 12 vjet.Në fund

Votoni gra

Nëse votoni burra, votoni njerëz që dëshirojnë të bëhen të parët, edhe atë, pa zgjedhur mjetet. Nuk janë ata fajtorë, por edukata e gabueshme, që pret prej djemve me çdo kusht sukses, profilizim, pasuri, pa zgjedhur metodat, përndryshe nuk shihet si burra të vërtetë. Lis Bukuroca Nëse votoni gra, atëherë do votoninjerëz të moralshëm, që

1 2 3 8