Нова бесплатна интернет зона во Општина Илинден

1 min read

Општина Илинден за своите граѓани обезбеди бесплатен интернет пристап во комплетна должина на пешачката и велосипедска патека Марино-Кадино.

Согласно програмата за работа, од денеска е обезбеден бесплатен безжичен интернет на патеката во целосната нејзина должина. Претходно, Општина Илинден овозможи бесплатен интернет во културните домови во Илинден, Марино, Кадино и Миладиновци, како и на фудбалското игралиште во Кадино, информираа од општината. 

Од локалната самоуправа најавуваат дека во следниот период ќе овозможат нови бесплатни интернет зони и на други на локации на територијата во општината.

skopjeinfo.mk

Претходно

Герасимовски: Децата и учениците ни покажаа дека трудот предизвикува гордост и воодушевување

Следно

Заврши протестот против отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian