Блокиран регионалниот пат Тетово – село Пирок

1 min read

Регионалниот пат Тетово – село Пирок е блокиран поради јавен собир, соопшти Авто мото сојузот на Македонија (АМСМ).

– Од 13:22 часот на регионалниот пат Тетово – село Пирок, поточно во непосредна близина на бензиска пумпа „Хит-Оил“ во село Палчиште, се одржува јавен собир со блокирање на сообраќајот на наведениот пат со поставување на возила на истиот, наведуваат од АМСМ.

kurir.mk

Претходно

МВР во акција: Се проверувааа и обложувалници

Следно

Нелсон Узеир ќе се бори за злато на Светското јуниорско првенство во кикбокс

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian