ВИДЕО | „Тој е нејзин заштитник“: Ретривер и девојче имаат прекрасно другарување

1 min read

Златниот ретривер Тако ги освои симпатиите на социјалните мрежи поради неговото симпатично пријателство со девојчето Венора. Секое Тој секое утро ја чека да се разбуди, а потоа внимава на неа кога си играат во паркот.

Неодамна, Тако привлече големо внимание на платформата Тик-ток со еден топол гест. Имено, на снимката која ја сподели неговата сопственичка, тој доаѓа до неа и ја кани да одат до детската соба каде што спие Венора. Кога влегле во собата, тој ѝ дал до знаење дека малечкото девојче е будно.

„Тако е нејзиниот заштитник. Сакаше да ми каже дека моето бебе е будно“, објаснила сопственичката на Тако и мајката на Венора.

@mostlyadorable It had been a minute since we last posted these greetings. We temporarily lived in different places this summer, which changed the routines and bedroom settings a bit. Taco just came and booped my hands while I was working. He is definitely her protector. #doglife #goldenretrieverlife #dogsoftiktok #dogsoftiktokviral #goldenretriever ♬ Stuck In The Middle – Tai Verdes

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Три гола во судиското продолжение и луда завршница за победа на Милан против Емполи

Следно

ВИДЕО | Мајсторија на Меси во триумфот на ПСЖ, погоди и Мбапе

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian