Медиуми: Зеќир Рамчиловиќ добил амбиција да му го земе министерското место на Оливер Спасовски?

1 min read

Нема крај на изненедувањата во нашата политика – според медиумите пратеникот од редовите на СДСМ, Зеќир Рамчиловиќ, добил амбиција да го замени Оливер Спасовски на позицијата Министер за внатрешни работи.

Порталот на албански јазик, Топ 24, пишува дека поради внатрешен притисок во партијата, се очекува Оливер Спасовски да си поднесе оставка.

Неодамна Рамчиловиќ беше избран за амбасадор во Црна Гора.

Инаку, Рамчиловиќ е познат како еден од осумтемина пратеници кои го напуштија ВМРО-ДПМНЕ и гласаа за уставни измени за промена на името. Потоа тој доби пратеничко место од СДСМ.

kurir.mk

Претходно

Избори на сите нивоа во Босна и Херцеговина

Следно

ВИДЕО | Три гола во судиското продолжение и луда завршница за победа на Милан против Емполи

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian