Лавовите викаат, а Јарците молчат: Како реагирате според вашиот хороскопски знак кога сте лути?

7 mins read

Дури и ако се сметате себеси за опуштена или мирна личност, секогаш има нешто што може да ве налути. Што предизвикува бурна реакција кај вас и како се манифестира вашиот гнев, делумно зависи од вашиот хороскопски знак.

Откријте како вашиот хороскопски знак влијае на вашата реакција:

Овен

Бегајте од лутиот Овен. Почекајте да се смири пред да започнете каков било разговор. Овенот се смета за „бебе на Зодијакот“ што експлодира во секоја ситуација, занемарувајќи ги сите последици. Силата на нивниот гнев е голема, но брзо ќе исчезне ако другата страна остане смирена и не реагира. После тоа, Овенот обично се чувствува лошо, но тоа нема да го спречи следниот пат повторно да избувне.

Бик

Ако Бикот е лут на вас, тој ќе ве извести со суптилни знаци, во почетокот ќе стане потивок и поладен, но ако не реагирате, може сериозно да се изнервира. Реагирајте брзо, извинете се на време. Олеснителна околност е дека на еден Бик навистина му треба многу да се налути.

Близнаци

Припадниците на овој знак ќе го кренат својот глас кога се лути. Важно е да го слушате она што тој го зборува – сè ќе помине толку брзо како што дојде. Најдобро е да не одговарате, само ќе се вклучите во расправија. Бидејќи Близнаците сакаат да зборуваат, не е ни чудо што тие изразуваат лутина со груби зборови, сарказам и навреди. Сепак, тие исто така можат да бидат мирни и тогаш ќе ви го зададат болен и најнизок удар, пишува „24сата“.

Рак

Бесот се развива бавно кај луѓето родени во овој знак и дефинитивно зависи од тоа колку пати сте ги изнервирале и на кој начин. Извинете се и внимавајте да не го навредувате подолго време. Ако не ви е прв пат, бидете внимателни; Ракот ќе ги закопа сите свои фрустрации и ќе биде само пасивно-агресивен сè додека еден ден не ве прекрсти и не ве прогласи за најголем непријател.

Лав

Кога некој припадник на овој знак се лути, можете да го слушнете вистинското рикање на лавот. Колку е погласен и поинтензивен нивниот бес, толку подобро се чувствуваат. Во момент на бес, Лавовите не размислуваат за чувствата на другите или за влијанието на нивните зборови. Иако веројатно ќе ви простат за она со што веќе сте ги налутиле, не очекувајте подоцна да се извинат за однесувањето затоа што се премногу горди, особено ако се навредени.

Девица

Припадниците на овој знак не се особено пријатни за изразување лутина, затоа го чуваат онолку колку што можат. Девиците, дури и кога се лути, се толку вешто чувствителни и воздржано тврдат дека сè е во ред. Затоа сите околу нив ќе бидат изненадени кога конечно ќе се појави лутината. Обично не станува збор за тоа што се случило пред некое време, но причината е нешто од далечното минато. Тогаш може да заплачат од разочарување и да ја треснат вратата.

Вага

Луѓето родени во овој знак ги мразат конфликтите и затоа лутата Вага секогаш одлучува да  стисне заби. Ако решат дека нивниот гнев е целосно оправдан, тие ќе се однесуваат крајно ирационално. На крајот на краиштата, тие ќе веруваат дека не сториле ништо лошо, а најверојатно, ќе се лутат со денови, чувствувајќи се повикани да ве казнат.

Скорпија

Нивниот бесен поглед ќе ви ја замрзне крвта во вените, а работите што ќе излезат од нивните усти звучат брутално како да се од психопатски филм. Скорпиите тешко може да ги налутите, но ако тоа се случи, бидете внимателни. Тие не се знак што простува лесно и брзо и никогаш не можат да игнорираат ништо ако тоа им пречи.

Стрелец

Во кавги припадниците на овој знак се прилично ирационални и не ги почитуваат туѓите чувства. Тој ќе ја нападне другата страна без план и ќе премине од фаза на викање до фаза на плачење. Сепак, штом ја искажат својата позиција, тие не се менуваат и им треба многу убедување за да ги простат навредите на другите луѓе.

Јарец

Припадниците на овој знак многу сериозно го сфаќаат гневот и обично не го изразуваат сè додека некој навистина не ги пречекори нивните граници. Кога Јарците се лути, тие можат да скршат се што ќе стават на рака. Тој ќе стане крајно критичен и ќе каже се негативно во врска со вас, но тоа ќе ви го каже во лице.

Водолија

Нивната прва линија на одбрана е тишина и прекинување на разговорот со вас, а потоа тие ќе побараат малку мир или ќе одат на прошетка и ќе поминат часови само со себе. Најдобро е да се обидете да ги игнорирате додека не се смират. Но, ако тие се многу лути, нема помош за вас – ќе мора да ги слушате со часови. Бидејќи Водолијата е прилично мирна, ова сценарио не се случува често.

Риба

Припадниците на овој знак обично се пречувствителни и бидејќи не сакаат да ги повредуваат чувствата, тие се обидуваат да не ги повредуваат другите. Но, ако ги изгубат нервите, можно е да направат сцена. Откако ќе се ослободат од лутината, самите ќе ви побараат прошка, дури и кога не се објективно виновни.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Полицијата експресно реагираше: Уапсен навивачот кој направи скандал на натпреварот во Тетово

Следно

Ердоган: Од 2016 од Турција во Сирија се вратиле над 500.000 бегалци

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian